دو شنبه 29 آبان 1396
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
10165239
["مدال نقره"]

زادعلی اصغر، درفهرست «ورزشکاران تماشایی» کمیته بین المللی پارالمپیک

به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان
بهزاد زادعلی اصغر بازیکن تیم ملی فوتبال 5 نفره کشورمان که در رقابت های پارالمپیک 2016 ریو خوش درخشید و به همراه تیم فوتبال 5 نفره ایران به مدال نقره دست یافت، از سوی وب سایت رسمی کمیته بین المللی پارالمپیک به عنوان یکی از ورزشکاران شاخص و تماشایی این رشته معرفی شد.
وب سایت رسمی کمیته بین المللی پارالمپیک از روز دوشنبه، 9 ژانویه، اقدام به معرفی ورزشکاران شاخص 22 رشته پارالمپیکی کرده است.
این اقدام با عنوان "ورزشکاران تماشایی برای سال 2017 " آغاز شده و تا 19 ژانویه ادامه خواهد داشت و هر روز ی 2 رشته معرفی می شوند. در طی این مدت 230 ورزشکار از 22 رشته معرفی خواهند شد.
امروز(چهارشنبه) ورزشکاران شاخص دو رشته فوتبال 5 نفره و تنیس با ویلچر اعلام شد که در بین بازیکنان شاخص و ورزشکاران تماشایی رشته فوتبال 5 نفره نام بهزاد زادعلی اصغر از کشورمان که به او لقب مسی هم داده شد، به چشم می خورد.
بنا بر اعلام سایت کمیته بین المللی پارالمپیک، ورزشکاران شاخص این دو رشته با کمک فدراسیون جهانی ورزش های نابینایان و فدراسیون جهانی تنیس انتخاب شده اند.
"این ورزشکاران تماشایی" کسانی هستند که می‌توانند تا بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو، خبرساز ‌شوند.
برخی از این ورزشکاران تماشایی، جوانانی هستند که تا بازی‌های پارالمپیک 2020 پیشرفت خواهند کرد و استعدادهای آن‌ها شکوفا می‌شود و تعدادی نیز مدال‌آوران جهانی و المپیکی هستند که می خواهند در صدر رشته خود باقی بمانند.
در فوتبال پنج نفره علاوه بر زادعلی اصغر، علی پکتاس از آلمان، امراه اوکال از ترکیه، جفینیو و ریکاردینیو از برزیل و وانگ ژوبین از چین انتخاب شده اند.
گفتنی است پیش از این در رشته تیروکمان نیز نام زهرا نعمتی، در بین ورزشکاران شاخص این رشته اعلام شده بود.
کد خبرنگاری
678880
تهیه و تنظیم توسط:
محمد امینی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 10165239 | منبع: برترین ها | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/10165239/زادعلی-اصغر-درفهرست-ورزشکاران-تماشایی-کمیته-بین-المللی-پارالمپیک/