دو شنبه 29 آبان 1396
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
10715661
["بمب گذاری","قتل"]

خانواده قربانیان تروریسم «توئیتر» را به حمایت از داعش متهم کردند

اعضای خانواده سه آمریکایی که در حملات گروه تروریستی داعش کشته شده اند، با اقامه دعوی در دادگاه شبکه اجتماعی «توئیتر» را به کمک رسانی و حمایت از این گروه تروریستی متهم نمودند.

به نقل از راشاتودی، اعضای خانواده سه آمریکایی که در حملات گروه تروریستی داعش کشته شده اند با اقامه دعوی علیه «توئیتر» در دادگاه، این شبکه اجتماعی را به چشم پوشی از پیامهای متنی این گروه تروریستی در توئیتر و در نتیجه، یاری رسانی به داعش متهم نمودند.

«آن کامرون کین»- که همسر و خواهر همسر وی در بمب گذاری فرودگاه بروکسل در سال ۲۰۱۶ جان خود را از دست داده اند- به همراه مادر «نوهمی گونزالس» که در حمله نوامبر ۲۰۱۵ در پاریس کشته شد، این دعوی را علیه شبکه اجتماعی «توئیتر» اقامه کردند.

این شاکیان توئیتر را مسئول مرگ عزیزان خود می دانند؛ زیرا به تروریستها اجازه می دهد که از این شبکه اجتماعی برای گسترش ایدئولوژی خود و جذب اعضای جدید استفاده کنند. گفتنی است که این خانواده ها خواهان دریافت غرامت شده اند.

وکیل مدافع این شاکیان گفت که «توئیتر با استناد به آزادی ارسال پیام (توئیت کردن)، تروریستها را از سرویسهای خود محروم نساخت».

این شاکیان می گویند که توئیتر با عدم اقدام مقتضی علیه حسابهای کاربری اعضای گروه تروریستی داعش و حامیان آنها و در واقع حمایت از گروههای افراط گرا، قوانین ضد تروریسم را نقض کرده است.

گفتنی است که توئیتر به همراه شرکتهای «فیس بوک» و «گوگل» با دعوی مشابهی از سوی خانواده قربانیانی روبرو شده است که در قتل عام سال ۲۰۱۶ در باشگاهی در شهر «اورلاندو» ایالت فلوریدا جان خود را از دست دادند.

کد خبرنگاری
397229
تهیه و تنظیم توسط:
لاله صامتی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 10715661 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/10715661/خانواده-قربانیان-تروریسم-توئیتر-را-به-حمایت-از-داعش-متهم-کردند/