جمعه 01 تیر 1397
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11032208

آمریکا با افزایش فشار بر ایران، برجام را به خطر می‌ اندازد

یک دیپلمات روس اعلام کرد که واشنگتن احتمالاً از توافق هسته‌ ای با ایران خارج نخواهد شد؛ اما با افزایش فشار بر تهران، برجام را به خطر می‌ اندازد.

خبرگزاری تاس به نقل از روزنامه روسی کامرسانت (Kommersant) اعلام کرد منابع دیپلماتیک که نخواستند نامشان فاش شود به این روزنامه اعلام کردند که واشنگتن احتمالاً از توافق هسته‌ ای خارج نخواهد شد؛ اما با افزایش فشار بر ایران، این توافق را به خطر می اندازد.

یک دیپلمات روس در این باره اعلام کرد: برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) نمونه‌ نادری از دیپماسی موفق به جای زور است و اگر آمریکایی‌ ها این توافق را از بین ببرند، جنگ‌ طلبی غالب شده که به نوبه خود یک مخاطره به شمار می آید و لذا این امر می‌ تواند حقوق بین‌ الملل و ثبات جهانی را نیز تحت الشعاع قرار دهد.

لازم به ذکر است، امروز و با آغاز به کار اولین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین اتریش در زمان ریاست جمهوری ترامپ، ساعاتی پیش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری خود با اشاره به روند ۹۰ روزه بررسی توافق هسته ای اعلام کرد که دولت این کشور تا پایان این فرایند به تعهدات خود پایبند می ماند.

کد خبرنگاری
308110
تهیه و تنظیم توسط:
رامین عضدی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11032208 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11032208/آمریکا-با-افزایش-فشار-بر-ایران-برجام-را-به-خطر-می‌-اندازد/