سه شنبه 04 اردیبهشت 1397
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11105998
["فیلم"]
["فیلم"]

سهم ۱۵ درصدی فیلمسازان زن درجشنواره «فیلم شهر»

بیش از ١٨٠ فیلمساز زن در بخش ملی ششمین جشنواره فیلم شهر حضور دارند و ١٥ درصد از متقاضیان این رویداد هنری را تشکیل می‌دهند. از بین بیش از ١٦٠٠ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره در بخش ملی، حضور زنان فیلمساز رشد قابل توجهی داشته است و مجموع ١٥ درصد از متقاضیان را به خود اختصاص می دهد.

براساس این گزارش، در این دوره از جشنواره مجموعا بیش از ١٨٠ فیلمساز زن متقاضی حضور در بخش های سینمایی بلند، بلند داستانی، مستند بلند، مستند کوتاه و نیمه بلند، داستانی نیمه بلند و کوتاه، پویانمایی و محله هستند. این میزان از استقبال در بخش های داستانی نیمه بلند و کوتاه نمود بیشتری دارد و یک رکورد محسوب می شود.

در بین بخش مختلف، بخش داستانی نیمه بلند و کوتاه با حضور ٤٩ فیلمساز در صدر قرار دارد و دو بخش پویانمایی و محله نیز هرکدام شاهد حضور ٣٩ فیلمساز است. بخش مستند کوتاه و نیمه بلند با حضور ٣٦ فیلمساز، بخش سینمای بلند: ١٠ فیلمساز و بخش بلند داستانی و مستند بلند نیز هر کدام شاهد حضور ٧ فیلمساز زن هستند.

پوران درخشنده/ زیر سقف دودی، نرگس آبیار/ نفس، تینا پاکروان/ نیمه شب اتفاق افتاد، نگار آذربایجانی/ فصل نرگس، منیر قیدی/ ویلایی‌ها، مرجان اشرفی زاده/ آبجی، سهیلا گلستانی / دو، رقیه توکلی/ مادری، غزاله سلطانی/ پرسه در حوالی شهر، بهنوش صادقی/ خانه دیگری، فاطمه ثقفی/ بیوگرافی، پگاه آهنگرانی/ مستند مردان ارباب جمشید و... از جمله فیلمسازان نام آشنای حاضر در ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر هستند.

ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر به دبیری سید علی احمدی از 9 تا 14 مردادماه جاری در پردیس سینمایی ملت برگزار خواهد شد.

کد خبرنگاری
821422
تهیه و تنظیم توسط:
حامد احمدی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11105998 | منبع: فارس | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11105998/سهم-۱۵-درصدی-فیلمسازان-زن-درجشنواره-فیلم-شهر/