چهار شنبه 30 خرداد 1397
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11106103
["مرگبار","قاتل"]
["جنایت","قتل"]

جزییات درگیری مرگبار در جنوب تهران/ قاتل: شوخی کرد؛ کشتمش!

متهم به قتل جوانی ۱۸ساله در کارگاه ضایعات پلاستیکی در باقرشهر ۵ ماه بعد از جنایت در مخفیگاهش شناسایی و دستگیر شد. تحقیقات از متهم در اداره دهم پلیس آگاهی ادامه دارد.

هشتمین روز اسفندماه سال گذشته به کلانتری ۱۷۵ باقرشهر اعلام شد که طی یک درگیری، کارگر یک کارگاه ضایعات پلاستیک در منطقه کهریزک مجروح و به بیمارستان منتقل شده است.

با وجود انجام اقدامات درمانی به کلانتری ۱۷۵ باقرشهر اعلام شد که مجروح صحنه درگیری به نام علی ۱۸ ساله به علت اصابت جسم تیز به ناحیه سینه جان باخته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور دادرس ۱۰۱ دادگاه عمومی کهریزک، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با حضور کارآگاهان اداره دهم در محل جنایت که یک کارگاه ضایعات پلاستیک بود و انجام تحقیقات از شاهدان صحنه جنایت، مشخص شد فردی به نام مهدی که به ۲۹ سال دارد جهت فروش ضایعات پلاستیک به کارگاه مراجعه کرده بود طی نزاع و درگیری با استفاده از چاقوی همراهش اقدام به ارتکاب جنایت کرد و بلافاصله از محل متواری شده است.

با شناسایی عامل جنایت، کارآگاهان به محل سکونت وی در منطقه باقرشهر مراجعه و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که مهدی از آن محل فرار کرده است.

اقدامات پلیسی برای دستگیری مهدی همچنان در دستور کار کارآگاهان اداره پلیس آگاهی قرار داشت تا نهایتاً آخرین مخفیگاه مهدی در منطقه شهریار شناسایی شد.

کارآگاهان با هماهنگی قضائی به مخفیگاه او رفتند و روز گذشته موفق به دستگیری مهدی شدند.

مهدی پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی صراحتاً به ارتکاب جنایت اعتراف و عنوان داشت: برای فروش و خالی کردن ضایعات پلاستیک، با وانت شخصی‌ام پیش مشتری خود در منطقهٔ کهریزک رفته بودم اما صاحب کارگاه (مشتری) در کارگاه حضور نداشت؛ با کارگران کارگاه که چند نفر بودند و یک نفر از آنها را از قبل می‌شناختم شوخی می‌کردیم که آن‌ها شروع به دست گرفتن و مسخره کردن من کردند؛ همین موضوع علت آغاز درگیری من با آن‌ها شد. کارگران قصد داشتند تا مرا مورد ضرب و شتم قرار دهند؛ بواسطه نوع شغلِ تفکیک ضایعات پلاستیک همگی آنها چاقو در کمر داشتند و به همین علت من نیز به سراغ چاقوی خود رفتم. درگیری شدید شد به‌گونه‌ای که با آن‌ها گلاویز شدم؛ متوجه نشدم که مقتول که اصلاً در زمان شوخی و آغاز درگیری اصلاً حضور نداشت، چگونه مورد اصابت چاقو قرار گرفت. بسیار ترسیده بودم؛ به سرعت از محل فرار کردم و طی این مدت مخفیانه زندگی می‌کردم تا اینکه دستگیر شدم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به دلائل و قرائن بدست آمده بویژه اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

کد خبرنگاری
397229
تهیه و تنظیم توسط:
لاله صامتی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11106103 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11106103/جزییات-درگیری-مرگبار-در-جنوب-تهران-قاتل-شوخی-کرد-کشتمش/