پنج شنبه 04 بهمن 1397
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11156454
["کردستان"]
["کردستان","موفقیت"]

نخستین کارخانه‌ فرآوری و بسته‌بندی عسل در کردستان احداث می‌شود

نخستین کارخانه فرآوری و بسته‌بندی عسل با همکاری و حمایت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و اتحادیه‌ زنبورداران کردستان در این استان احداث می‌شود.

کارخانه فرآوری و بسته‌بندی عسل کردستان طبق تفاهم‌نامه‌ای که اخیراً بین استاندار کردستان و رییس هیأت مدیره‌ی بنیاد برکت امضا شد، با همکاری بنیاد برکت و اتحادیه‌ی زنبورداران کردستان راه‌اندازی می‌شود.

این کارخانه در قالب مشارکت اقتصادی اجتماع‌محور طرح آفتاب بنیاد برکت احداث می‌شود و سهم مشارکت بنیاد ۴۹ درصد و سهم اتحادیه‌ی زنبورداران کردستان ۵۱ درصد است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی با اعلام این خبر، گفت: در مجموع ۱۸۵ هزار کلنی زنبور عسل در کردستان وجود دارد که ۹۶ درصد از این تعداد کندو مدرن و چهار درصد کندوها نیز سنتی هستند.

کریم ذوالفقاری افزود: سالانه در حدود یک هزار و ۱۵۸ تن عسل در این استان تولید می‌شود و چهار هزار و ۷۲۵ نفر در بخش تولید عسل فعالیت دارند که از این تعداد، یک هزار و ۵۰ نفر زنبوردار حرفه‌ای هستند.

وی اضافه کرد: استان کردستان در تولید عسل از نظر کمی در جایگاه ۱۳ کشور قرار دارد و از نظر کیفیت رتبه‌ی نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

وی یادآور شد: جهاد کشاورزی کردستان برنامه‌ای پنج ساله را برای افزایش تعداد کندوها به ۲ هزار و ۵۰۰ کندو و افزایش ۲ هزار تنی تولید عسل در دست اجرا دارد.

به گفته‌ وی، در سال جاری بیش از ۴۰۰ نفر در سطح استان در بخش زنبورداری آموزش‌های لازم را فرا گرفته و می‌توانند تسهیلات بانکی ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیون ریالی را از صندوق کارآفرینی امید کردستان برای فعالیت در این بخش دریافت کنند.

وی اضافه کرد: به این افراد پس از شرکت در دوره‌های ۱۵ روزه‌ی تئوری و عملی، پنج کندوی زنبور عسل داده می‌شود و پس از موفقیت در یک دوره به آن‌ها تسهیلات واگذار می‌شود.

استان کردستان با مساحت ۲۹ هزار کیلومتر مربع دارای مناطق جنگلی، کوهستانی و دشت‌های مستعد پرورش زنبور عسل است.

عسل کردستان از لحاظ کیفیت جزو بهترین نوع عسل در کشور بوده و خریداران خوبی در داخل و خارج از کشور دارد. نخستین کارخانه‌ی فرآوری و بسته‌بندی عسل در کردستان احداث می‌شود

نخستین کارخانه فرآوری و بسته‌بندی عسل با همکاری و حمایت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و اتحادیه‌ی زنبورداران کردستان در این استان احداث می‌شود.

کد خبرنگاری
455738
تهیه و تنظیم توسط:
سپیده شریعتمداری
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11156454 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11156454/نخستین-کارخانه‌-فرآوری-و-بسته‌بندی-عسل-در-کردستان-احداث-می‌شود/