پنج شنبه 04 بهمن 1397
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11156533

توضیحات فرمانده نیروی انتظامی در مورد برخورد با بی حجابان

به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در اختتامیه دومین جشنواره چادر های آسمانی که امروز(سه شنبه) در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، با تبریک دهه ولایت و عید سعید غدیرخم اظهار داشت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران براساس مطالبه مردم و علما پاسدار ارزش های اسلامی است و به گفته مقام معظم رهبری نیروی انتظامی باید از ارزش ها دفاع کند و در مقابله با مواردی که ما را از ارزش ها دور می کند مقابله کند.

وی افزود: در چند سال گذشته در نیروی انتظامی اقداماتی انجام شده است که اثرات خوبی داشته است، این اقدامات هم قانونی و هم جزء وظایف اصلی نیروی انتظامی بود اما اینکه چقدر با نقطه مطلوب فاصله داریم بحث دیگری است.

فرمانده ناجا ادامه داد: نیروی انتطامی بر حسب وظیفه هم اقدامات سلبی و هم ایجابی انجام می دهد از این رو اعتقاد داریم پیشگیری و فرهنگ سازی و اگاه سازی مجموعه های مخاطب ما باعث می شود که ما امر و نهی کمتری در این حوزه ها داشته باشیم و حتما فرهنگ سازی به جوانان موثر خواهد بود و نیروی انتطامی گام های بزرگی در این زمینه برداشته است که یکی از آنها همین همایش چادر های آسمانی است.

وی گفت: نیروی انتظامی فعالیت های خود را در مساجد با رویکرد اجتماعی انجام می دهد و ما معتقد هستیم قالب زنان و مردان جامعه اسلامی ما عفت لازم را دارا هستند و ممکن است گاهی با افرادی برخورد کنیم که هنجار ها را می شکنند اما همین افراد هم به حجاب اعتقاد دارند.

فرمانده ناجا تصریح کرد: ما در موقعیتی قرار داریم که به گفته رهبری مورد هجمه فرهنگی هستیم و فضای مجازی آثار زیادی بر روی جامعه گذاشته است.

سردار اشتری با اشاره به اینکه ما با هجمه فرهنگی زیادی رو به رو هستیم، گفت: شکایت های مردمی نشان می دهد که اگر فضای مجازی کنترل نشود می تواند تهدید های زیادی به همراه داشته باشد.

وی بیان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی بیش از 300مصوبات را به 26دستگاه متولی عفاف و حجاب ابلاغ کرده است که یکی از این دستگاه ها نیروی انتظامی با 20مصوبه است.

سردار اشتری ادامه داد: گفته می شود نیروی انتطامی باید آخرین دستگاه در امر عفاف و حجاب باشد اما مشاهده می کنیم که اولین دستگاه در امر عفاف و حجاب هستیم.

وی تاکید کرد: برخی می گویند چرا نیروی انتظامی به امر حجاب وارد می شود که باید گفت این وظیفه ذاتی و قانونی ما است، و نیروی انتظامی هیچ کاری را انجام نمی دهد جز کارهایی را که در قانون به آن محول شده است و خیلی از کارها را هم که نتوانسته انجام دهد علت آن انجام نشدن وظایف از سوی دیگر دستگاه ها است و باید تمام دستگاه ها روی کار بیایند.

فرمانده ناجا گفت: عفاف باید از خانواده شروع شود و غیر از خانم ها، آقایان هم باید عفاف را رعایت کنند. امروز با جوانانی مواجه هستیم که برخی هنجار ها را رعایت نمی کنند.

سردار اشتری تاکید کرد: شخص باید خود کنترلی داشته باشد و محیط های علمی و مدارس هم باید کنترل داشته باشند.

وی بیان کرد: کسانی که در جامعه با عفت زندگی می کنند مصون تر هستند و آمار ها نشان می دهد کسانی که آسیب دیده اند و به پلیس مراجعه کردند خودشان برخی موردها را رعایت نکرده اند.

وی افزود: ما اگرموضوعات دینی و شرعی خودمان را هم در امر عفاف دخالت ندهیم باز هم مشاهده می کنیم که خانواده ای که عفیف تر زندگی می کند، کمتر آسیب می بیند.

فرمانده ناجا گفت: بنده از تمام مسئولان و کسانی که با عفاف و حجاب در ارتباط هستند درخواست دارم به این مهم توجه کنند.

وی با اشاره به اینکه ما با کسانی که هنجار ها را رعایت نمی کنند برخورد می کنیم، گفت: از اصناف و مغازه داران هم درخواست می کنیم برای تولید و عرضه پوشاک مناسب کمک کنند.

کد خبرنگاری
367352
تهیه و تنظیم توسط:
نگار جوزی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11156533 | منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11156533/توضیحات-فرمانده-نیروی-انتظامی-در-مورد-برخورد-با-بی-حجابان/