پنج شنبه 04 بهمن 1397
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11156873
["ازدواج"]

طنز؛ گزینه گم‌شدن در افق

پوریا عالمی در روزنامه شرق نوشت:

«باید زیربنای اقتصاد درست شود. سرانه درآمد هر ایرانی افزایش پیدا کند، اقتصاد رشد کند و از رکود خارج شود، تولید افزایش پیدا کند و ضریب محرومیت مناطق محروم کاهش پیدا کند تا فقر از بین برود». این پاسخ پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد، در پاسخ به این پرسش است که «آیا روزی شاهد ازبین‌رفتن فقر در کشور خواهیم بود؟ »

خوشبختانه رئیس کمیته امداد آب پاکی را روی دست ما و مردم و فقرا ریخت و کار را یکسره کرد.

اتفاقا یک‌بار که ما حالت ازدواج داشتیم و رفته بودیم خواستگاری، بابای طرف از ما پرسید: آیا شما روزی پولدار خواهید شد؟ یا دست‌کم روزی یک خانه زپرتی خواهید داشت؟ یا دست‌کم روزی یک شغل با بیمه و مزایا خواهید داشت؟ یا دست‌کم روزی دفترچه بیمه خواهی داشت که به‌خاطر هزینه درمان یک سرماخوردگی ساده جان به جان‌آفرین تسلیم نکنی؟ یا در نهایت آیا روزی شما احساس امید به زندگی خواهی داشت یا کماکان قیافه‌ات همین‌طور شبیه سرمربی كره‌جنوبی خواهد بود و آدم با تماشای هیبت شما زارزار اشک خواهد ریخت؟

ما هم به بابای طرف گفتیم: بله. ٦٠ درصد، اما «باید زیربنای اقتصاد درست شود. سرانه درآمد هر ایرانی افزایش پیدا کند، اقتصاد رشد کند و از رکود خارج شود، تولید افزایش پیدا کند و ضریب محرومیت مناطق محروم کاهش پیدا کند... » تا من شغل پیدا کنم و خانه بخرم و بیمه بشوم و امید به زندگی پیدا کنم و یک لبخند زپرتی روی صورتم بنشیند. حالا به من دختر می‌دهی؟

بابای طرف گفت: با این اوصاف که شما می‌گویی، باید بروی عضو کمیته امداد بشوی تا مشکلاتت حل بشود.

گفتم: اتفاقا اینها را خود رئیس کمیته امداد گفته و گفته مشکلات حل نخواهد شد. حالا ببینم شما راه دیگری سراغ داری که وضع من عوض شود و شما به من دختر بدهی تا خوشبخت بشوم؟

بابای طرف گفت: بله؛ شما همین‌طوری یواش بزرگراه را بگیری و تا انتها بروی و از شهر دور بشوی و در نهایت توی افق گم‌وگور بشوی و هرگز صداش را درنیاوری.

من دیدم با توجه به شرایط خودم و شرایط جامعه این بهترین راه موجود است که تعریف از خود نباشد، در اوج جوانی رفتم در افق گم شدم و خلاص.
کد خبرنگاری
493126
تهیه و تنظیم توسط:
شاهین فرحبخش
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11156873 | منبع: پوریا عالمی در روزنامه شرق نوشت | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11156873/طنز-گزینه-گم‌شدن-در-افق/