پنج شنبه 04 بهمن 1397
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11157231

مانع ارتداد جامعه به روایت امام هادی(ع)

آیت الله کاظم صدیقی دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر در دومین کنگره این بنیاد با بیان اینکه زیارت جامعه امام هادی(ع) ثروت اسلام است به روایتی از این امام همام اشاره کرد و گفت: امام علی بن محمد(ع) می‌فرماید: الإمامُ الهادیُّ علیه ‏السلام: لَولا مَن یَبقی بَعدَ غَیبَةِ قائمِنا علیه ‏السلام مِنَ العُلَماءِ الدّاعینَ إلَیهِ، و الدالّینَ عَلَیهِ، و الذابّینَ عَن دینِهِ بِحُجَجِ اللّه‏ِ، و المُنقِذینَ لِضُعَفاءِ عِبادِ اللّه‏ِ مِن شِباکِ إبلیسَ و مَرَدَتِهِ، و مِن فِخاخِ النَّواصِبِ، لَما بَقِیَ أحَدٌ إلاّ ارتَدَّ عَن دینِ اللّه‏ِ و لکنهم الذین یمسکون ازمة قلوب ضعفآء الشیعة کما یمسک صاحب السفینة سکانها، اولئک هم الأفضلون عند الله عزو جل. «احتجاج، 502/2»

وی افزود: اگر بعد از غیبت قائم ما علیه ‏السلام نبود وجود علمایی که به سوی او می‏‌خوانند و به وجود او رهنمون می‏‌شوند و با حجت‌های الهی از دین او دفاع می‏‌کنند و بندگان ناتوان خدا را از دام‌های ابلیس و پیروان او می‏‌رهانند و از دام های ناصبی‌ها نجات بخشند کسی در دین خدا پا برجا نمی ماند و همه مرتد می‌شدند، ولی آنان رهبری دل‌های شیعیان ضعیف را با قدرت در دست می‌گیرند و حفظ می‌کنند، چنان که ناخدای کشتی، سکان و فرمان کشتی را نگاه می‌دارد؛ آنان نزد خدا والاترین انسان ها هستند.

آیت‌الله صدیقی ابراز داشت: این علما هستند که این دام‌ها و لانه‌های فساد را از بین می‌برند و این علما بودند که مانع ارتداد جامعه در طول تاریخ شده‌اند، این علما هستند که کشتی‌های فکر را به ساحل توحید و محبت اهل بیت می‌رسانند.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم برترین‌ها را جستجو کنیم، برترین‌ها علمای ولایی هستند، اگر می‌خواهید نزدیک‌ترین و اصلی‌ترین بالاترین‌ها را جستجو کنید آنهایی هستند که دغدغه رهبری و هدایت جامعه را دارند. دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر بیان داشت: اگر می‌خواهید بشریت را از نکبت‌ها نجات دهید هیچ راهی برای معرفی اهل بیت به عنوان سکانداران و چراغان بشریت وجود ندارد.

وی با اشاره به روایت از معصوم که علما مرزداران مرزهای اسلام هستند، ادامه داد: دشمن چهره‌های نفاق را می‌شناسد و این علما هستند که در مرزها مواظبت می‌کنند که نفاق و نفوذ دین مردم را از بین نبرد.

آیت الله صدیقی تصریح کرد: با وجود امام راحل و امام حاضر درهای شهادت باز شده است، اینکه رهبری در دفاع از حرم با اعتقاد به اینکه در سوریه پیروز می‌شویم و حزب الله پیروز می‌شود اجازه حضور دادند نشان از نقش ولایت دارد.

وی افزود: امام راحل(ره) فرمود ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد، بنابراین با وجود شهید حججی‌ها اسارت نداریم، تکفیری‌ها و صهیونیست‌ها و سکولارهای داخلی که برخی مناصب را در دست گرفتند بدانند آنچه که می‌ماند ولایت و حکومت الهی است.

کد خبرنگاری
367352
تهیه و تنظیم توسط:
نگار جوزی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11157231 | منبع: فارس | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11157231/مانع-ارتداد-جامعه-به-روایت-امام-هادیع/