پنج شنبه 04 بهمن 1397
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11157377

کاهش ۵ درصدی وقوع جرم در تهران/ افزایش ۹ درصدی کشف جرایم

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: با اجرای طرح‌های ضربتی در دو هفته گذشته، کشف جرایم ۹ درصد افزایش داشته و میزان وقوع جرایم ۵ درصد کاهش داشته است.

سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح سراسری برخورد با سارقان و مالخران پایتخت که هم‌اکنون در بیش از ۱۰۰۰ نقطه از تهران در حال اجرا است، در جمع خبرنگاران گفت: با همکاری‌های به عمل آمده و هماهنگی‌های صورت گرفته بین تمامی رده‌های پلیس‌های تخصصی، تهران برای سارقان و مُخلان نظم و امنیت عمومی، ناامن می‌شود.

وی با اعلام اینکه عملیات شناسایی و رصد سارقان و مالخران از مدت‌ها پیش در مرکز عملیات و اطلاعات پلیس آگاهی تهران بزرگ آغاز شده بود، افزود: از نخستین ساعات بامداد امروز، مقدمات و زیرساخت‌های اصلی اجرای این عملیات آغاز شد و امروز صبح عملیات سراسری به اجرا درآمد.

رحیمی با اعلام اینکه این عملیات ۱۸ محور دارد و ۱۸ فرمانده عملیات، انجام و سرانجام آن را رصد خواهند کرد، تصریح کرد: طی دو روز گذشته پلیس آگاهی طرحی را برگزار کرد که به موجب آن، ۱۰۱ سارق سابقه‌دار در پایتخت شناسایی و دستگیر شدند. تحقیقات از این سارقان منجر به شناسایی افرادی به عنوان مالخر شد که متأسفانه در برخی اصناف نفوذ کرده و سرقت برخی اموال را به تیم‌ها و باندهای سرقت سفارش می‌دهند. پلیس آگاهی برای برقراری نظم و امنیت و برخورد با این تیم‌های سازمان‌یافته وارد عمل و موفق شد در کمتر از ۴۸ ساعت سرشاخه‌های بسیاری از این تیم‌ها را شناسایی و دستگیر کند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در ادامه با اعلام اینکه اجرای طرح‌های ضربتی در پایتخت تا برقراری کامل نظم و امنیت و همچنین بالا رفتن میزان رضایتمندی شهروندان ادامه خواهد داشت، گفت: سامانه ۱۱۰ همچون گذشته پل ارتباطی مردم با پلیس است. همه گزارش‌های مردمی که به این سامانه ارسال می‌شود، از سوی کارشناسان ما در مرکز فرماندهی پلیس ۱۱۰ رصد شده و نسبت به بررسی صحت و سقم آنها، فعالیت کارشناسی انجام می‌شود.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر درباره استرداد اموال مسروقه به مال‌باخته‌ها نیز گفت: علاوه بر شناسایی مالخران، تعداد زیادی انبار نیز کشف شده است که متأسفانه مالخران اقدام به دپوی اموال سرقتی در داخل آنها می‌کردند. بعد از اتمام این طرح، گنجینه همه ۱۱ پایگاه پلیس آگاهی باز خواهد شد و مال‌باخته‌ها می‌توانند نسبت به بازپس‌گیری اموال مسروقه خود اقدام کنند.

کد خبرنگاری
821422
تهیه و تنظیم توسط:
حامد احمدی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11157377 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11157377/کاهش-۵-درصدی-وقوع-جرم-در-تهران-افزایش-۹-درصدی-کشف-جرایم/