شنبه 27 مرداد 1397
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11161829
["سمنان","اخاذی"]

کلاهبرداری از زن سمنانی برای رفع طلسم!

رئیس پلیس فتا استان سمنان از کلاهبرداری 160 میلیونی یک نفر برای اخاذی از یک زن سمنانی خبر داد و گفت: این دعانویس و رمال مجازی با تلاش پلیس دستگیر و روانه زندان شد.

سرهنگ صادقی کاشان با اعلام این خبر افزود: در پی وصول یک فقره پرونده با موضوع کلاهبرداری، مراتب رسیدگی در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: برابر اظهارات شاکیه، تبلیغاتی مبنی بر دعا نویسی و رفع طلسم در یکی از سایت‌ها مشاهده شده و در ادامه از طریق یکی از شبکه های اجتماعی پیام رسان، شاکیه اقدام به برقراری ارتباط با متهمین پرونده می کند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهمین با استفاده از ترفندهای مختلف با فریب و اغفال شاکیه مبلغ 160 میلیون ریال برای باطل کردن طلسم از وی اخذ می کنند.

وی افزود: با توجه به مستندات و بررسی ادله موجود مشخص گردید متهمین با آی دی‌های مختلف اقدام به انجام این عمل مجرمانه کرده‌اند که با اقدامات تخصصی و هماهنگی مقام قضایی متهمین دستگیر و صراحتا به بزه خود اعتراف نمودند و انگیزه خود را کسب منفعت مالی بیان کردند.

رئیس پلیس فتا استان به کاربران فضای سایبر توصیه کرد: به هیچ عنوان به تبلیغات مشکوک که با ترفندهای اغواکننده کاربران را جذب می کنند اعتماد نکنید، مراقب افراد شیاد و کلاهبردار در این فضا باشید و به هیچ عنوان اطلاعات شخصی و مهم خود را در اختیار افراد غریبه قرار ندهید و بدانید که براساس قانون هر کس از راه حیله و تقلب مردم را به داشتن اموال و اختیارات واهی فریب دهد یا به امور غیر واقع بترساند و از این طریق مالی تحصیل کنند کلاهبردار محسوب می‌شود و علاوه بر رد اصل مال صاحبش به حبس از یک تا هفت سال و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است محکوم خواهد شد.

کد خبرنگاری
163259
تهیه و تنظیم توسط:
پدرام منصوری
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11161829 | منبع: ایسنا | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11161829/کلاهبرداری-از-زن-سمنانی-برای-رفع-طلسم/