سه شنبه 01 اسفند 1396
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11162519
["شکست"]

آخرین تحولات میدانی سوریه؛ پاکسازی 16 هزار و 960 کیلومتر مربع از مساحت آلوده در مرکز و شرق سوریه +نقشه میدانی و تصاویر

75 روز از عملیات جدید نیروهای جبهه مقاومت در استان های رقه، حماه، حمص و دیرالزور می گذرد و گروه تروریستی داعش در محورهای مختلف متحمل شکست های سنگینی شده و در لاک دفاعی قرار گرفته تا بتواند آخرین پایگاه خود را در شرق سوریه حفظ کند.

در 60 روز نخست عملیات، نیروهای متحد موفق شدند، 11 هزار و 650 کیلومتر مربع از مساحت های آلوده را به کنترل خود درآورند و تروریست های داعش را در مساحتی حدود 3100 کیلومتر مربع در شرق استان حماه و شمال استان حمص محاصره کنند.

در نقشه میدانی ذیل، نتایج دو ماه نخست عملیات را در مرکز و شرق سوریه مشاهده می کنید:

برای مشاهده تصویر در اندازه بزرگ‌تر روی آن کلیک کنید

نیروهای جبهه مقاومت در 15 روز گذشته هم ضربات مهلکی را به عناصر تروریستی وارد کرده اند به طوری که حالا می توان گفت پدیده داعش به بن بست برخورده کرده و به پایان کار خود نزدیک شده است. شرق استان حماه و شمال استان حمص یکی از نقاطی به شمار می آید که تروریست ها خسارت های سنگینی را متحمل شده اند.

نیروهای جبهه مقاومت با پشتیبانی جنگنده های روسی و سوری، در شمال استان حمص (حومه منطقه جب الجراح و شمال فرودگاه تی 4) پیشروی های چشمگیری داشتند و همچنین موفق به پاکسازی شهر عقیربات (مهم ترین پایگاه داعش در شرق استان حماه) و مناطق حومه شدند.

برای مشاهده تصویر در اندازه بزرگ‌تر روی آن کلیک کنید

در عملیات دو هفته گذشته، 100 شهرک و روستا در شرق استان حماه و شمال استان حمص از اشغال تروریست های داعش خارج شده و نیروهای جبهه مقاومت توانسته اند مساحتی حدود یک هزار و 600 کیلومتر مربع را به کنترل خود درآورند. در حال حاضر، فقط نیمی از مساحت 3100 کیلومتری در این محور در اشغال تروریست های داعش است.

در نقشه میدانی ذیل، مساحت پاکسازی شده را در شرق استان حماه و شمال استان حمص مشاهده می کنید:

برای مشاهده تصویر در اندازه بزرگ‌تر روی آن کلیک کنید

در 15 روز گذشته، نیروهای جبهه مقاومت در شرق سوریه هم به پیروزی های بزرگی دست پیدا کردند و با ادامه پیشروی ها در جنوب شرق استان رقه و شرق استان حمص موفق شدند محاصره شهر و فرودگاه دیرالزور را پس از 3 سال درهم بشکنند.

در جریان این عملیات، مناطق مهمی از جمله ارتفاعات «البشیری، ادمه، الثرده»، شهرک های «هریبشه، شولا، کباجب» و میادین نفتی « المزرعه، الخراطه، التیم» از وجود عناصر تروریستی داعش پاکسازی شد و امنیت مسیر ارتباطی « دمشق - حمص - دیرالزور» به طور کامل تامین شده است. در این محور عملیاتی مساحت 3 هزار و 760 کیلومتر مربع به کنترل نیروهای جبهه مقاومت درآمد.

برای مشاهده تصویر در اندازه بزرگ‌تر روی آن کلیک کنید


به گزارش در مجموع عملیات 75 روزه در مرکز و شرق سوریه، رزمندگان جبهه مقاومت حزب الله لبنان، عراق، فلسطین، لشکر خط شکن فاطمیون، مستشاران سپاه پاسدران، ارتش سوریه و نیروهای متحد روسی مشارکت دارند و مجموع مساحت پاکسازی شده به 16 هزار و 970 کیلومتر مربع افزایش یافته است.

کد خبرنگاری
374936
تهیه و تنظیم توسط:
نسیم بیاتی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11162519 | منبع: مشرق | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11162519/آخرین-تحولات-میدانی-سوریه-پاکسازی-16-هزار-و-960-کیلومتر-مربع-از-مساحت-آلوده-در-مرکز-و-شرق-سوریه-نقشه-میدانی-و-تصاویر/