دو شنبه 05 فروردین 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11235288
["تصادف","اپل","ازدواج","میلیاردر"]

زندگی «پاول جابز»، همسر نیکوکار استیو جابز

ترجمه از حمید پاشایی: لورن پاول جابز همسر مؤسس فقید اپل، استیو جابز است. او تبدیل به شخصیتی تأثیرگذار و مهم در دنیای سرمایه گذاری شده است. بر اساس اعلام مجله فوربس، لورنس پاول جابز با ارزش خالص 20. 7 میلیارد دلار در بین ثروتمندترین زنان جهان قرار گرفته است.

بعد از مرگ استیو در سال 2011، پاول جابز ثروت او که عمدتاً سهامش در شرکت های اپل و دیزنی بود را به ارث برد. در اینجا نگاهی داریم به زندگی این تاجر و نیکوکار. لارنس پاول جابز در سال 1963 در وست میلفورد در ایالت نیوجرسی آمریکا متولد شد. وقتی او 3 سال داشت، پدرش که خلبان بود در تصادف هواپیما کشته شد و مادرش بعداً ازدواج مجدد کرد.


بعد از گرفتن دو لیسانس در علوم سیاسی و اقتصاد از دانشگاه پنسیلوانیا، پاول جابز در وال استریت برای دو شرکت مریل لینچ و گلدمن ساکس کار کرد و بعد در سال 1989 از مدرسه کسب و کار استنفورد مدرک MBA دریافت کرد. در حین یک سخنرانی، استیو جابز برای مدت کوتاهی کنار پاول نشست و بعد به عنوان سخنران میهمان در سالن سخنرانی کرد. بعد از سخنرانی، استیو در پارکینگ به پاول پیشنهاد داد که ملاقات شامی با هم داشته باشند. پاول با پیشنهاد او موافقت کرد، و بعد آن دو برای همیشه با هم بودند.


آن دو در مارچ 1991 در هتل آهواهنی در پارک ملی یوسیمیتی ازدواج کردند. این زوج سه فرزند داشتند: رید، ارین و ایو. زمانی که استیو جابز در سال 2011 در اثر ابتلا به سرطان درگذشت، همسرش ثروت او (شامل 5. 5 میلیون سهام اپل و 7. 3% سهام در شرکت والت دیزنی) را به ارث برد و میلیاردر شد.


سهام پاول جابز در دیزنی در ابتدا او را تبدیل به بزرگترین سهامدار این کمپانی کرد، ولی طبق اعلام مجله ورایتی، در سال 2017 سهام خود را به نصف کاهش داد. پاول جابز تمرکز زیادی روی نیکوکاری و خیریه داشته است. او در مصاحبه ای با نیویورک تایمز در سال 2013 گفت، «در وسیع ترین حالت، ما باید از دانش خود، شبکه خود و روابط خود استفاده کنیم تا حداکثرِ خوبی و نیکی را ایجاد کنیم. »

در اوایل دهه 90، او کمپانی تراورا (Terravera) را تأسیس کرد، شرکتی در زمینه غذاهای طبیعی که هدف آن توسعه مواد خام ارگانیک مثل حبوبات و دانه ها برای صنایع غذایی بود. او بعداً از تراورا کناره گیری کرد تا زمان بیشتری را روی آموزش و تربیت خانواده اش صرف کند.


در سال 1997 پاول جابز مؤسسه کالج ترک (College Track) را تأسیس کرد، سازمانی غیر انتفاعی که از طریق آموزش خصوصی و مربیگری، دانش آموزان کم درآمد را برای کالج آماده می کند. کالج ترک به هشت مکان در کالیفرنیا، کلرادو و لوئیزیانا گسترش یافته است.


در اوایل سال های 2000، پاول جابز مؤسسه امرسون کالکتیو (Emerson Collective) را راه اندازی کرد، سازمانی که با تمرکز روی مهاجرت، عدالت اجتماعی و تحصیلات کمک های مالی و سرمایه گذاری انجام می دهد و نام آن از رالف والدو امرسون مقاله نویس و شاعر آمریکایی گرفته شده است. امرسون کالکتیو بر خلاف سازمان های غیر انتفاعی سنتی، شرکتی خصوصی است که روی استارتاپ هایی مثل AltSchool سرمایه گذاری کرده، مدرسه ای که با ارائه آموزش به دانش آموزان از طریق تکنولوژی، هدفش متحول کردن آموزش و پرورش است.

سپتامبر گذشته، پاول جابز از طریق امرسون 50 میلیون دلار روی XQ: The Super School Project سرمایه گذاری کرد، مؤسسه ای که قصد دارد برنامه آموزشی دبیرستان ها را از درون به بیرون اصلاح کند. او رئیس هیئن مدیره XQ است.


پاول جابز عضو هیئت رییسه سازمان های متعددی بوده که از آن جمله می توان به Teach for America، سازمان Conservation International، و سازمان New America Foundation اشاره کرد. او عضو سازمان غیر انتفاعی شورای روابط خارجی و هیئت امنای دانشگاه استنفورد است. پاول جابز به همراه مایکل بلومبرگ و ری دالیو، عضو مؤسس سازمان بین المللی شورای رهبری آب و هوا است.


پاول جابز همچنین وارد ورزش نیز شده و سهامی در شرکت Monumental Sports & Entertainment خریداری کرده، که مالک تیم بسکتبال واشینگتن ویزاردز، تیم هاکی روی یخ واشینگن کپیتالز، و سالن ورزشی سرپوشیده کپیتال وان آرنا است. پاول جابز و سازمان امرسون کالکتیو با لئون ویزلتیر وارد همکاری شده بودند تا مجله ای تازه به نام ایده (Idea) را تشکیل دهند. ولی زمانی که در ماه اکتبر ویزلتیر از سوی همکاران سابقش در مجله نیو ریپابلیک مورد اتهام رفتار نامناسب جنسی قرار گرفت، پاول جابز از این سرمایه گذاری صرف نظر کرد.


در 28 جولای 2017، سازمان امرسون کالکتیو اکثریت سهام را در مجله آتلانتیک به دست آورد. پاول جابز بیانیه ای صادر کرد و از این مجله به خاطر تلاشش در «ایجاد برابری برای همه مردم؛ درخشان نمودن و دفاع از اندیشه های آمریکایی؛ احترام به فرهنگ و ادبیات آمریکایی؛ و پوشش تجربه حیرت آور و گاهی آشفته دموکراتیک» تجلیل کرد.
کد خبرنگاری
163259
تهیه و تنظیم توسط:
پدرام منصوری
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11235288 | منبع: برترین ها | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11235288/زندگی-پاول-جابز-همسر-نیکوکار-استیو-جابز/