جمعه 06 اردیبهشت 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11272035
["مصدومان","لیگ برتر","فیفا","پرسپولیس","تبریز","موفقیت"]

گل‌محمدی: در بحرانی‌ترین مقطع تاریخ تراکتورسازی سرمربی این تیم بودم/ هیچ بازیکنی کم‌کاری نکرد

یحیی گل‌محمدی گفت: افتخار می‌کنم در بحرانی‌ترین و خاص‌ترین مقطع تاریخ تراکتورسازی سرمربی این تیم پرطرفدار بودم و سربلندی و موفقیت هواداران و تراکتورسازی آرزوی قلبی من است.

یحیی گل‌محمدی درباره جدایی از تراکتورسازی و دوران حضورش در این تیم و صحبت‌های خود با هوادران تراکتور به عنوان آخرین مصاحبه‌اش توضیحاتی را ارائه کرده و به سوالات پاسخ داده است.

از دست دادن ۱۱ بازیکن فصل قبل
بدون تردید هدف من کمک به تراکتورسازی و کسب نتایجی در شان هواداران پرشور این باشگاه بود. بنده در شرایطی مسوولیت را قبول کردم که با حکم فیفا محروم از جذب بازیکن بودیم و به اتفاق باشگاه روی جذب ۳ بازیکن آزاد فیفایی هم با توجه به کمبودها در برخی پست‌ها حساب ویژه باز کرده بودیم که متاسفانه فیفا موافقت نکرد و اتفاقا از همین پست‌ها هم بسیار لطمه دیدیم. ۶ بازیکن هم جدا شدند که البته دو نفرشان در لیست بنده نبودند و برخی هم بنا به دلایلی دیگر رفتند. در این شرایط ۲ بازیکن را با مصدومیت طولانی مدت و چند بازیکن را با آسیب دیدگی مقطعی نداشتیم و این‌گونه در مجموع در هر بازی حداقل ۱۰، ۱۱ بازیکن فیکس و بزرگسال فصل قبل را نداشتیم. هر یک از این کمبودها در نتایج و امتیازگیری‌ها تاثیر بسیار داشت و ففط به عنوان یک مشکل اساسی و نمونه بگویم ما در فاز دفاع از ۶ پست، ۵ بازیکن فیکس سال گذشته را نداشتیم. این‌ها مواردی بود که مشکلات بسیاری را برای ما ایجاد کرد.


با جوان‌ها تاریخ‌ساز شدیم

ما برای پرکردن جای خالی جداشده‌ها و مصدومان روی به جوان‌گرایی آوردیم و طبق آمار موجود ۴۰ درصد دقایق بازی نیم‌فصل اول تراکتور به نفراتی اختصاص یافت که ۵ نفرشان سابقه بازی در لیگ یک را هم نداشتند و ۵ نفرشان هم جمعا در لیگ برتر سابقه ۳۰۰ دقیقه بازی را داشتند. این ۱۰ بازیکن شدند نفرات فیکس و ذخیره ما و ۴۰ درصد دقایق بازی ما به آن‌ها رسید. این اتفاق در تاریخ لیگ حرفه‌ای بی‌سابقه است. بنده افتخار می‌کنم این جوان‌ها از این پس عصای دست مربیان خواهند بود و خواهید دید که اغلب آن‌ها می‌توانند سال‌ها برای تراکتور بازی کنند و به سرمایه‌های گران‌قدری برای این باشگاه بزرگ و پرطرفدار تبدیل می‌شوند.

از تهدیدی بزرگ فرصت ساختیم

افتخار دارم که بگویم این جوان‌ها یادگاری و هدیه بنده و همکارانم در این برهه تاریخی به تراکتورسازی هستند و افتخار می‌کنم با حمایت هواداران و زحمات باشگاه، دستیارانم، مجموعه کادر و بازیکنان باتجربه و جوان‌های بدون تجربه این برهه و مقطع خاص را در کنار هم سپری کردیم. ما با این جوان‌ها و سخت‌کوشی همه عوامل باشگاه و تیم و همدلی خانواده بزرگ تراکتور از یک تهدید بزرگ و یک مقطع بحرانی فرصت ساختیم. جا دارد از باتجربه‌ها هم تشکر ویژه کنم که هم به تیم کمک کردند و هم حمایتی عالی از جوان‌ها داشتند تا در لیگ برتر و تیمی پرطرفدار بتوانند خودشان را نشان دهند. هم‌چنین لازم است از زحمات همکاران با دانش در کادر فنی به ویژه دوست و همکار خوبم مجتبی حسینی که به خاطر بنده به تبریز آمد، کادر پزشکی، رسانه‌یی و تدارکات هم تشکر و قدردانی ویژه داشته باشم.


به شایعات توجه نکنید، با هم‌دلی روزهای خوب در راه است

باید بگویم برخی حرف و حدیث‌هایی متاسفانه پیرامون کم‌کاری بعضی از بازیکنان به وجود آمد که من به عنوان سرمربی تیم همه آن‌ها را تکذیب کرده و تاکید می‌کنم همه بازیکنان با تمام توان تلاش کردند و این‌جا از همه آن‌ها تشکر می‌کنم. نفرات خوبی هم با تلاش ما و مدیریت باشگاه جذب شده‌اند که منجر به تقویت تیم شده و ان‌شاءالله با درایت کادر جدید، باشگاه، بازیکنان و حمایت هواداران و پیشکسوتان روزهای خوب در راه خواهد بود.


عیبی یوخ‌های‌تان را فراموش نمی‌کنم

وظیفه می‌دانم از طرف خودم و دستیارانم با وجود تمام اتفاقات روزهاى گذشته از هواداران پرشور و عزیز تراکتور تشكر مى‌كنم كه در سخت‌ترین شرایط با تمام توان از ما حمایت كردند. ما تمام تلاش خودمان را كردیم اما بعضى مسائل مانع از موفقیت کامل ما شد. بنده هم هرگز از خاطر نمی‌برم که سال‌ها پیش تراکتور به عنوان بازیکن به بنده فرصت رشد و پیشرفت داد و هرگز یادم نمی‌رود وقتی که در 3 بازی نخست با بدشانسی محض، اشتباهات فردی و داوری سه باخت متوالی نصیب‌مان شد هواداران با عیبی یوخ گفتن‌های خود مثل کوه پشت ما ایستادند و همراه با باشگاه حمایت‌مان کردند تا به آینده امیدوار باشیم و برای جبران مافات سخت کوش‌تر باشیم. بنده هر گاه نام تراکتور را بشنوم آن حمایت‌های پرشور و آن عیبی یوخ‌ها را به خاطر می‌آورم و به هواداران عزیز هم از این فرصت استفاده کرده و می‌گویم کاستی‌های ما را به بزرگی خود ببخشند و بدانند در این مقطع خاص از تاریخ تراکتور با تمام وجودمان تلاش کردیم و ایمان دارم که آنها درک می‌کنند ما چه کمبودها و مشکلاتی در مستطیل سبز مواجه بودیم.

دغدغه ما و مدیریت سربلندی تراکتور بود و هست

عادت ندارم خودم را فریب دهم یا حرفی بزنم که از حقیقت به دور باشد. بله. بین من و باشگاه سوتفاهم‌ها و کدورت‌هایی به وجود آمد. نمی‌خواهم وارد این مباحث شوم چون این مسایل کمکی به تیم نمی‌کند و اتفاقا منجر به بروز حواشی هم می‌شود. شاید همین الان هم سوتفاهم‌ها که ناشی از اختلاف نظر‌ها بود بین ما فاصله انداخته باشد اما فارغ از این مسائل ما دست در دست باشگاه و هواداران و بازیکنان تلاش کردیم و بر این بحران فیفایی و بدشانسی‌ها غلبه کنیم. اتفاقا همدلی خوبی هم وجود داشت چون دغدغه ما و مدیریت سربلندی تیم بود. در مجموع شخصا از مدیریت باشگاه هم تشكر مى‌كنم كه از ابتداى فصل همكارى خوبى داشتند. با این وجود متاسفانه نتوانستیم به همكارى دوجانبه ادامه بدهیم. اختلافات پیش آمده هم با توجه به شرایط تیم در حوزه كار پیش آمد اما تردیدی نیست دغدغه هر دوى ما موفقیت تیم بود ولى متاسفانه شرایط به گونه‌اى پیش رفت كه این همكارى به جدایى انجامید.
برای مجموعه مدیریتی باشگاه و اعضای محترم هیات مدیره آرزوی توفیق دارم چون موفقیت آنها را موفقیت تراکتورسازی و شادی و سربلندی هواداران میلیونی این تیم می‌دانم.


مربی جدید حمایت شود موفق خواهد شد

باید بگویم بنده و آقای آجورلو در کنار خانواده بزرگ تراکتورسازی بخشی از اهداف خود را پیش بردیم و ان‌شاالله باشگاه و خانواده بزرگ تراکتورسازی از مربی جدید و همکارانش حمایت همه جانبه‌ای خواهند داشت تا مابقی اهداف
هم حاصل شود.

این تیم انرژی مثبت می‌خواهد

امیدوارم هوادارن عزیز از این پس هم با عیبی یوخ‌ها و وحدت و همدلی به تیم انرژی مثبت دهند و ایمان داشته باشند با بازیکنان خوبی که جذب شده‌اند و ان‌شاالله با فرصت و زمانی که باشگاه و تیم به سرمربی جدید می‌دهند تیم محبوب تراکتورسازی روز به روز به روزهای خوش و خوب نزدیک شده و ان‌شاالله فصل بعد هم در لیگ و آسیا یک مدعی تمام عیار خواهد شد. این آرزوی قلبی من است چون می‌دانم دوستداران تراکتورسازی روزهای سخت و پرالتهابی را پشت سرگذاشته‌اند و حالا حق آن‌ها است که روزهای خوب را جشن بگیرند. من باز هم از صمیم قلب براى تراكتورسازى آرزوى موفقیت مى‌كنم. همچنین براى سرمربى جدید این باشگاه كه کارنامه‌شان نشان می‌دهد مربى بزرگ و باشخصیتى است. امیدوارم این تیم با حمایت هواداران و همت بازیكنانش بتواند شرایط را بهبود بخشد و به پله‌هاى بالایى جدول برسد.

مطالباتم را نگرفتم و توافق کردم

متاسفانه دیگر شرایط براى ادامه همكارى مناسب نبود و بنده به صورت توافق دوجانبه از این باشگاه جدا مى‌شوم. ما هفته قبل شفاها توافق کردیم و بنده به رغم اینکه طبق قرارداد می‌بایست 70 درصد حق و حقوقم را نیم فصل می‌گرفتم وقتی دیدم باشگاه تمایل به گرفتن تخفیف دارد و از طرفی هم باشگاه به خاطر هزینه‌های تغییر در کادر فنی ممكن است با مشكلات مالى روبه‌رو شود در حالی که تا هفته هجدهم افتخار سرمربیگری تیم محبوب آذربایجان را داشتم با دریافت درصدی به مراتب كمتر حاضر به فسخ قرارداد شدم و هرگز دوست نداشتم کار من، تراکتور و مدیریت باشگاه به ارکان حقوقی فدراسیون کشیده شود. بنده با نفت تهران، ذوب‌آهن، صبا و پرسپولیس هم مشکلی از نظر مالی نداشتم و به رغم مطالباتی که از پرسپولیس داشتم شکایت نکردم و در قبال تراکتور هم مسایل مالی برایم در اولویت نبود چرا که اینجا پای حرمت و احساسات میلیون‌ها هوادار در میان است و علاوه بر این‌ها نمی‌خواهم به واسطه سوتفاهم‌ها و کدورت‌های ناشی از فشار کار وارد حواشی شوم.

تراکتور در قلب من می ماند

در پایان باید بگویم همان‌طور که بعد از جدایی از همه تیم‌ها به منظور جلوگیری از بروز حواشی جز آرزوی موفقیت حرفی نزدم درباره تراکتورسازی هم قطعا جز آرزوی سربلندی، موفقیت تیم و هواداران حرفی از من نخواهید شنید. باز هم می‌گویم اگر هواداران عزیز قصوری دیدند ما را به بزرگی خود ببخشند و بدانند تراکتورسازی به عنوان یک آذری و تورک زبان و عضوی کوچک از خانواده بزرگ تیم محبوب آذربایجان تراکتور همیشه در قلب من می‌ماند و برای این تیم بهترین‌ها را آرزو می‌کنم.

کد خبرنگاری
163259
تهیه و تنظیم توسط:
پدرام منصوری
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11272035 | منبع: خبرآنلاین | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11272035/گل‌محمدی-در-بحرانی‌ترین-مقطع-تاریخ-تراکتورسازی-سرمربی-این-تیم-بودم-هیچ-بازیکنی-کم‌کاری-نکرد/