سه شنبه 03 اردیبهشت 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11272050
["شکست"]

آمریکا به جای متهم کردن پاکستان به چالش‌های افغانستان بپردازد

نماینده پاکستان در سازمان ملل در واکنش به اتهامات واشنگتن علیه اسلام آباد تصریح کرد: آمریکا به جای متهم کردن پاکستان، به چالش‌ها و مشکلات افغانستان بپردازد.

به نقل از اِکسپرس تریبیون، «ملیحه لودی» (Maleeha Lodhi) نماینده پاکستان در سازمان ملل متحد در واکنش به اتهامات اخیر دونالد ترامپ علیه اسلام آباد در زمینه پناه دادن به تروریست ها در این کشور اعلام کرد که واشنگتن به جای اینگونه موضع گیری ها بهتر است به پناهگاه های امن داخل افغانستان و درآمد خود از تجارت مواد مخدر بپردازد.

نماینده پاکستان در سازمان ملل در این باره تصریح کرد: آمریکا به جای متهم کردن پاکستان، به چالش‌ها و مشکلات افغانستان بپردازد.

«ملیحه لودی» ادامه داد: قدرت و سرکوب نمی تواند صلح را برای افغانستان به ارمغان بیاورد.

وی سپس خطاب به واشنگتن گفت: کسانی که تصور می کنند پناهگاه هائی بیرون از این کشور (افغانستان) وجود دارد، باید واقعیات موجود را مورد بررسی قرار دهند.

لازم به ذکر است، ۱۱ دی ماه سال جاری رئیس جمهوری آمریکا در پیامی علیه پاکستان اعلام کرده بود: آمریکا کورکورانه بیش از ۳۳ میلیارد دلار در طول ۱۵ سال اخیر به پاکستان کمک کرده است؛ در حالیکه آن ها چیزی جز دروغ و فریب به ما نداده و رهبران ما را احمق پنداشته اند. آن ها به تروریست هائی که ما در افغانستان به دنبالشان هستیم، پناه داده اند.

این در حالیست که پس از روی کار آمدن ترامپ در ژانویه سال گذشته میلادی و به دنبال دخالت های مکرر واشنگتن در امور داخلی اسلام آباد، روابط میان دو کشور به سردی گرائیده است.

در همین رابطه و در راستای بررسی اتهامات ترامپ علیه اسلام آباد، کمیسیون امنیت ملی پاکستان چندی پیش به ریاست «شاهد خاقان عباسی» نخست وزیر این کشور تشکیل جلسه داد.

در این نشست که «خرم دستگیرخان » وزیر دفاع، «خواجه محمد آصف» وزیر خارجه و برخی از فرماندهان نظامی این کشور نیز در آن حضور داشتند، موضوع اتهام زنی ترامپ علیه اسلام آباد به مدت ۳ ساعت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

کمیسیون امنیت ملی پاکستان با صدور بیانیه ای در این خصوص اعلام کرد: پاکستان با اتکاء به منابع خود و علیرغم تحمیل هزینه های زیادی بر اقتصاد این کشور به مبارزه با تروریسم پرداخته است.

در بخشی از این بیانیه خطاب به اظهارات ترامپ آمده بود: اسلام آباد با ردّ اتهامات ترامپ رفتار آمریکا برای ادامه همکاری را مأیوس کننده دانسته، اظهارات رئیس جمهور آمریکا را ناقص به شمار می آورد.

بیانیه مذکور در ادامه افزود: تلفات بالای پاکستان و از بین رفتن جان ده ها هزار شهروند پاکستانی و آلام خانواده های آن ها در این راه را نمی توان نادیده و یا جزئی در نظر گرفت. اسلام آباد علیرغم تمام اتهامات بی اساس علیه این کشور به ایفای نقش مؤثر در فرایند صلح در افغانستان ادامه خواهد داد. این امر نه تنها به منظور تأمین امنیت مردم کشور خود که در راستای کمک به برقراری صلح و امنیت در جامعه جهانی خواهد بود.

در بیانیه کمیسیون امنیت ملی پاکستان تصریح شده بود: پاکستان نمی تواند به دلیل شکست جمعی در افغانستان مسئول شناخته شود. همچنین مقصر دانستن متحدین در خدمت اهداف مشترک همگان پیرامون دست یابی به صلحی پایدار در افغانستان و منطقه نخواهد بود.

کد خبرنگاری
163259
تهیه و تنظیم توسط:
پدرام منصوری
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11272050 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11272050/آمریکا-به-جای-متهم-کردن-پاکستان-به-چالش‌های-افغانستان-بپردازد/