جمعه 06 اردیبهشت 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11272055

مسکو: عملیات ترکیه در عفرین به معنی افزایش تنش ها در منطقه است

معاون اول کمیته امنیتی و دفاعی شورای روسیه اعلام کرد که انجام عملیات توسط ارتش ترکیه در عفرین باعث افزایش تنش ها در منطقه است.

به نقل از اینترفکس، «فرانتس کلینتسویچ» معاون اول کمیته امنیتی و دفاعی شورای روسیه اظهار داشت که آغاز عملیات نظامی ارتش ترکیه در عفرین سوریه، به معنای افزایش جدی تنش ها در منطقه است، اما روسیه در این درگیری دخالت نخواهد کرد.

کلینتسویچ گفت: عملیات آنکارا در عفرین سوریه اقدامی بسیار تنش زا است و باعث رشد درگیری ها در منطقه و به وجود آمدن یک درگیری جدی در سوریه خواهد شد.

وی افزود: با این وجود، روسیه در این مناقشه دخالت نخواهد کرد و تنها درصورتی که پایگاه های روسیه در طرطوس و حمیمیم مورد تهدید قرار گیرد، از نیروهای مسلح خود استفاده خواهد کرد.

این سناتور روس ادامه داد که سوری ها و کردها که تجربه نظامی فراوانی کسب کرده اند، اقداماتی که ترکیه انجام می دهد را تحمل نمی کنند، اما به طور طبیعی، توانایی رزمی ارتش ترکیه بیشتر است.

کلینتسویچ افزود: در این وضعیت، روسیه در موقعیت دشواری قرار دارد، زیرا مسکو روابط خوبی با دمشق و آنکارا دارد. نقش روسیه به عنوان یک واسطه در این وضعیت پر رنگ تر می شود و می توان از تشدید درگیری ها در سوریه جلوگیری کرد.

کد خبرنگاری
163500
تهیه و تنظیم توسط:
آیدین میرزایی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11272055 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11272055/مسکو-عملیات-ترکیه-در-عفرین-به-معنی-افزایش-تنش-ها-در-منطقه-است/