سه شنبه 28 اسفند 1397
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11286339
["موفقیت"]

هند کاوشگر به ماه می فرستد

سازمان فضایی هند قصد دارد به منطقه ای از قطب جنوب ماه که تاکنون بررسی نشده است، کاوشگر بفرستد.

به نقل از ساینس مگ، سازمان فضایی هند تصمیم دارد ماموریت فضایی به ماه انجام دهد. در این ماموریت کاوشگری به منطقه ای از قطب جنوب ماه ارسال می شود.

فضاپیمایChandrayaan-۲ دراین ماموریت به ماه می رود. قرار استChandrayaan-۲ در ماه آوریل به فضا پرتاب شود و تخمین زده می شود یک تا دو ماه بعد به مدار زمین برسد.

فضاپیماهای قبلی که به ماه فرستاده شدند، نزدیک خط استوای آن فرود آمدند و این نخستین باری است که یک فضاپیما نزدیک قطب جنوب فرود می آید. علاوه برآن ماموریت مذکور در صورت انجام یک موفقیت علمی به شمار می رود، زیرا منطقه در نظرگرفته شده برای فرود از صخره هایی ساخته شده که قدمتشان به ۴ میلیارد سال می رسد.

کی سیوان مدیر سازمان فضایی هند در این باره می گوید: ماموریت Chandrayaan-۲ برای ما چالش برانگیز است. در این ماموریت یک مدارگرد، یک فضاپیما و یک کاوشگر به ماه فرستاده می شود. پس از فرود فضاپیما، کاوشگری با ۶ چرخ ثابت از آن جدا شده و روی سطح ماه حرکت می کند. کاوشگر با انرژی خورشیدی کار می کند و پس از تحلیل شیمیایی سطح ماه اطلاعات و تصاویر را به زمین ارسال می کند.

همچنین این رویداد دومین ماموریت کاوش در ماه و نخستین فرود در این ستاره به حساب می آید.

کد خبرنگاری
163259
تهیه و تنظیم توسط:
پدرام منصوری
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11286339 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11286339/هند-کاوشگر-به-ماه-می-فرستد/