چهار شنبه 29 اسفند 1397
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11286364
["فیلم"]

از ذائقه سطحی‌ات «خجالت نکش» + عکس

گروه فرهنگ و هنر اینکه «خجالت نکش» جزو 10 فیلم آرای مردمی است باعث نمی شود با صدای بلند ننویسم که انتخاب این فیلم برای جشنواره ای که 22 فیلم در آن شرکت دارند، چقدر اشتباه است.

خجالت نمی کشم و می گویم: شاید «خجالت نکش» فیلم بدی نباشد اما واقعا استاندارد سینمای ایران، اینقدرها هم پایین نیست!

فیلم «خجالت نکش»

اگر احمد مهران فر (در نقش قنبر) سابقه بازی در سریال های پایتخت را نداشت، ضعف بازی اش در نقش یک پیرمرد مازندرانی تا این حد به چشم نمی آمد. حتی شبنم مقدمی (در نقش صنمبر) هم انتخاب خوبی برای اولین تجربه سینمایی رضا مقصودی (کارگردان) نیست.

«خجالت نکش» بیش از هر چیز این گمانه را در ذهن تقویت می کند که مقصودی پس از سالها فیلمنامه نویسی، تصمیم گرفته تحت هر شرایطی فیلمش را جلوی دوربین ببرد که البته با شرایط فعلی سینما، قابل تقدیر هم هست اما این ابهام که «خجالت نکش» چگونه به جشنواره فیلم فجر راه پیدا کرده، همچنان زدوده نمی شود.

فیلم «خجالت نکش»

در «خجالت نکش»، «قنبر» و «صنمبر» در دوران پیری و با داشتن سه پسر و دو عروس که در تهران زندگی می کنند، فرزنددار می شوند و بنا دارند به هر ترتیبی این فرزند را از دید سایرین پنهان کنند.

فیلم «خجالت نکش»

«خجالت نکش» برای جذابیت دست به دامن «احمدی نژاد» هم می شود و علاقه قنبر به فرزنددار شدن را به سیاست گره می زند. گره ای که در محکم کردن چفت و بست فیلم، ناتوان است.

فیلم «خجالت نکش»

با این همه یادمان نرود «خجالت نکش» در کسب آرای مردمی (با همه ایرادهای این رای گیری) موفق بوده. چیزی که در این میان، نگران کننده است، پایین آمدن ذائقه هنری مردمی است که در طول سال، هر خوراکی را روانه چشم ها و ذهن هایشان می کنند. همان هایی که پای برخی سریال های سطحی می نشینند و آن ها را تا پایان دنبال می کنند و حتی از تکرارشان هم نمی گذرند!

*میثم رشیدی مهرآبادی

کد خبرنگاری
308110
تهیه و تنظیم توسط:
رامین عضدی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11286364 | منبع: مشرق | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11286364/از-ذائقه-سطحی‌ات-خجالت-نکش-عکس/