جمعه 03 اسفند 1397
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11288629
["ازدواج"]

«آنام» و تلفنی که همه چیز را به هم می‌ریزد/ سختی اجرای مونولوگ

کارگردان و بازیگر نمایش «آنام» با اشاره به سختی های اجرای یک نمایش تک پرسوناژ درباره دیگر ویژگی های این اثر نمایشی سخن گفت.

بهروز پناهنده بازیگر و کارگردان نمایش «آنام» که در تماشاخانه مولوی روی صحنه است در این باره گفت: این اثر نمایشی که از ۱۵ بهمن ماه در سالن کوچک تالار مولوی روی صحنه رفته است نمایشی تک پرسوناژ بوده و به شکل مونولوگ توسط خودم اجرا می شود.

وی ادامه داد: این نمایشنامه نوشته علی اصغری است که وی از مدت ها قبل طرح این داستان را با من در میان گذاشته بود. بعد از نمایش «خشت خام» که چند سال قبل در جشنواره تئاتر فجر نیز برگزیده شد این اثر تازه ترین نمایشنامه علی اصغری است که به صحنه می رود.

پناهنده درباره داستان نمایش توضیح داد: این نمایش داستان پسری اهل آذربایجان است که ترم آخر پزشکی را می گذراند و همه چیز را هم برای ازدواج با دختر عمویش آماده کرده است اما با یک تلفن همه چیز به هم می ریزد و مسیر زندگی اش عوض می شود.

بازیگر «آخرین حکایت فرهاد» درباره سختی های اجرای یک نمایش تک پرسوناژ بیان کرد: اجرای یک نمایش مونولوگ کار سختی است اما از آنجا که من و علی اصغری روی این متن به شکل کارگاهی بسیار کار کردیم، من توانستم کار را از آن خود کنم و روی شخصیت نمایش تمرکز و اشراف زیادی داشته باشم. تلاش کردم با متن ارتباط زیادی برقرار کنم تا به درستی حس شخصیت را به مخاطب انتقال دهم.

وی در پایان صحبت هایش متذکر شد: متن نمایشنامه و نوع بازی من در این اثر کاملا رئالیستی است اما تلاش شده فضاسازی و طراحی صحنه از فضای واقع گرایانه دور باشد. این نمایش قرار است تا ۹ اسفند ماه روی صحنه باشد و البته امکان دارد بعد از برگزاری جشنواره تئاتر تجربه نیز مجددا به صحنه برود.

نمایش «آنام»‌ از تاریخ‌ ۱۵ بهمن تا ۹ اسفند هر شب ساعت ۱۸ در مرکز تئاتر مولوی واقع در خیابان انقلاب، ابتدای خیابان شانزده آذر، شماره شانزده، جنب کلینیک دانشگاه تهران، سالن اصلی باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران اجرا خواهد شد.

کد خبرنگاری
397229
تهیه و تنظیم توسط:
لاله صامتی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11288629 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11288629/آنام-و-تلفنی-که-همه-چیز-را-به-هم-می‌ریزد-سختی-اجرای-مونولوگ/