جمعه 23 آذر 1397
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11306433

طرز تهیه ژله حوض ماهی

طرز تهیه ژله حوض را برای علاقمندان گردآوری کرده ایم. این مدل در عین زیبایی بسیار ساده بوده و در کوتاهترین زمان تهیه می شود.

مواد لازم:

 • ژله بلوبری ۲ بسته
  ژله آلوئه ورا ۱ بسته
  بستنی وانیلی ۱ لیوان
  شکلات سنگی به مقدار لازم
  پاستیل ماهی به مقدار لازم


طرز تهیه:

 1. ابتدا هر بسته ژله بلوبرى را با یک لیوان آب جوش به روش بنمارى حل میکنیم و بعد از سرد شدن، بستنی که از قبل به دمای محیط رسیده باشه را به آن اضافه میکنیم و هم میزنیم تا کاملا یک دست شود.
 2. ظرف مورد نظر را کمی چرب میکنیم و مقداری از ژله ی بلوبرى را داخل ظرف می ریزیم و در یخچال قرار داده و اجازه میدهیم تا نیم بند شود.
 3. یه کاسه ی کوچکتر را انتخاب کرده و جداره ی بیرونی آن را چرب میکنیم روی ژله ی بلوبرى که نیم بند شده قرار میدهیم و به مدت ده دقیقه در یخچال می گذاریم. پس از این مدت ظرف را از یخچال بیرون میآوریم و ما بقى ژله ی بلوبرى را به آرامی در آن می ریزیم به طوری که تا بالای کاسه ی کوچکتر را پر کند و مجددا ظرف را داخل یخچال می گذاریم تا ژله به صورت کامل خودش را بگیرد.
 4. ژله الوئه ورا را با یک لیوان آب جوش حل نموده و اجازه میدهیم سرد شود. سپس ظرف ژله را از یخچال بیرون آورده و کاسه ی کوچکتر را به آرامی از آن خارج میکنیم. حالا میبینیم که یک گودی داخل ژله ی بلوبرى ایجاد شده است. چند عدد شکلات سنگی را داخل ژله می گذاریم و مقدار خیلی کمی از ژله ی الوئه ورا را روی آن می ریزیم. دقت داشته باشید این مقدار فقط برای آن است که شکلات ها تکان نخورند و روی ژله شناور نشوند. سپس ظرف را به مدت ده دقیقه داخل یخچال می گذاریم.
 5. ظرف را از یخچال بیرون آورده و چند عدد پاستیل ماهی را در آن قرار میدهیم و باز مقدار کمی ژله ی الوئه ورا را روی آن می ریزیم و به مدت ده دقیقه داخل یخچال قرار میدهیم. پس از این مدت ما بقى ژله الوئه ورا را به آن اضافه میکنیم و می گذاریم ژله خودش را کاملا بگیرد. پس از اینکه ژله کاملا خودش را گرفت آن را از ظرف خارج کرده و سرو میکنیم.
کد خبرنگاری
493126
تهیه و تنظیم توسط:
شاهین فرحبخش
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11306433 | منبع: وب سایت سرآَشپز پاپیون | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11306433/طرز-تهیه-ژله-حوض-ماهی/