دو شنبه 26 آذر 1397
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11309861
["استقلال"]

ارتش ترکیه عفرین را محاصره کرد

ستادکل نیروهای مسلح ترکیه امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که مرکز شهر عفرین به محاصره کامل نیروهای عملیات شاخه زیتون درآمده است.

در این بیانیه آمده که پیش از این نیروها و شورشیان سوری همچنین بخش هایی مهم از منطقه محاصره شده عفرین را نیز تسخیر کرده بودند.

البته هنوز هیچ یک مقامات محلی کرد این موضوع را تایید نکرده است. عملیات ترکیه با هدف بیرون راندن یگان های مدافع خلق کرد از عفرین در 20 ژانویه آغاز شد.

ارتش ترکیه از روز شنبه یکم بهمن ماه عملیاتی را به‌نام «شاخه زیتون» با هدف بیرون راندن شبه‌نظامیان وابسته به «یگان‌های مدافع خلق» شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه در ناحیه عفرین آغاز کرده است.

ترکیه گروه «یگان‌های مدافع خلق» را تشکیلاتی تروریستی می‌داند و بارها از حمایت‌های آمریکا از این گروه انتقاد کرده است.

دمشق این دخالت نظامی ترکیه را محکوم کرده و آن را تجاوز دانسته و روسیه نیز طرف‌ها را به حفظ خویشتنداری و احترام به حاکمیت سوریه فراخوانده است.

چند روز پیش نیز «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرده بود که شهر عفرین به محاصره نیروهای ترکی درآمده و به‌زودی وارد مرکز شهر می‌شوند.

ترکیه یگان‌های مدافع خلق را یکی از گروه‌های وابسته به شبه‌نظامیان پ. ک. ک معرفی کرده است. پ ک ک گروهی است که بیش از سه دهه است برای استقلال کردها در جنوب شرق ترکیه مشغول مبارزه با ارتش ترکیه است.

کد خبرنگاری
367352
تهیه و تنظیم توسط:
نگار جوزی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11309861 | منبع: تسنیم | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11309861/ارتش-ترکیه-عفرین-را-محاصره-کرد/