شنبه 03 فروردین 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11328658
["فیلم"]

خطاهای پزشکی در مستند «ویزیت»

مستند «ویزیت» با نگاهی متفاوت به خطاهای پزشکی، بررسی خواهد کرد آیا نظارت درست و همه جانبه‌ای بر امور درمان براساس اخلاق پزشکی در ایران صورت می‌گیرد؟

پنجاه و نهمین قسمت از برنامه «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «ویزیت» ساخته محمدحسین جبلی‌جوان، روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

در این قسمت و پس از پخش مستند، محمدحسن طریقت منفرد، وزیر سابق بهداشت و درمان و محمدحسین جبلی‌جوان، کارگردان مستند «ویزیت» مهمان برنامه خواهند بود و گفت‌وگویی صریح با موضوع خطاهای پزشکی، نظارت بر این حوزه و سوژه این مستند خواهند داشت. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و آرش خوشخو به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «ویزیت» به بررسی شرایط نظارت بر امور بهداشت و درمان در کشور می‌پردازد و هماهنگی شرایط فعلی این حوزه را با دستور‌العمل‌های اخلاق پزشکی که توسط ارگان‌های مربوط تدوین شده است، بررسی می‌کند. بخش دیگری از این فیلم نیز، مروری بر تاریخچه پزشکی است و در ضمن آن، نحوه آموزش پزشکی در کشور را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.

بعضا در اخبارها می‌شنویم که خطای پزشکی، جان بیماری را به خطر انداخته است. حال سوال اصلی این است که نظارت بر این حوزه تا چه میزان دقیق است و چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ آیا دستورالعمل‌های اخلاق پزشکی با شرایط فعلی تطابق دارد؟ مستند «ویزیت» تلاش کرده است با انجام گفت و گوهای متعدد با متولیان این حوزه، به این سوالات پاسخ بدهد.

این مستند 40 دقیقه‌ای به کارگردانی محمدحسین جبلی‌جوان و به تهیه‌کنندگی روح‌الله رفیعی تولید شده است و برای اولین بار در شبکه مستند رونمایی خواهد شد.

«برنامه به اضافه مستند» با اجرای سید محمدعلی صدری‌نیا، تهیه کنندگی سیدمحمدحسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان سه‌شنبه 28 فروردین ساعت 20: 30 از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد. بازپخش این برنامه روزهای چهارشنبه 29 فروردین ساعت 9 و جمعه 31 فروردین ساعت 13: 30 است.

کد خبرنگاری
374936
تهیه و تنظیم توسط:
نسیم بیاتی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11328658 | منبع: خبرآنلاین | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11328658/خطاهای-پزشکی-در-مستند-ویزیت/