شنبه 03 فروردین 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11328837
["استقلال"]
["استقلال","پرسپولیس","ملی پوش","شکست"]

استقلال - الهلال تقابل غول آسیا و رییس آسیا

تیم استقلال تهران در حالی امروز در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف تیم الهلال عربستان می‌رود که صعود این تیم به مرحله بعدی مسابقات و حذف الهلال از مرحله گروهی قطعی شده است.

غول آسیا و رییس آسیا، لقبی که به دو تیم پر افتخار آسیا داده شده است. استقلال با ۴ بار حضور در فینال آسیا و دو بار قهرمانی و الهلال با ۲ قهرمانی و ۴ نایب قهرمانی از پر افتخار ترین تیم های آسیا هستند که باید در آخرین هفته از مرحله گروهی لیگ قهرمانان به مصاف هم بروند. دو تیم در حالی در این دیدار یکدیگر را ملاقات می‌کنند که هدف آبی‌پوشان تهران تثبیت جایگاه خود در صدر جدول این مسابقات در آخرین روز مرحله گروهی و هدف آبی پوشان عربستان کسب حیثیت در آخرین روز است.

* شکست ناپذیر و عاجز از برد
دو تیم در حالی به مصاف هم می روند که استقلال تنها تیم شکست ناپذیر در این گروه است و الهلال تنها تیم گروه چهارم است که حتی یک پیروزی هم در این مرحله از مسابقات به دست نیاورده است. آبی پوشان تهران با ۲ پیروزی و سه مساوی و کسب ۹ امتیاز در صدر جدول قرار دارند و الهلال ۲ مساوی و ۳ شکست و کسب تنها ۲ امتیاز در رده آخر جدول حضور دارد.

* مسن ترین بازیکنان دو تیم
سید مهدی رحمتی و سرور جباروف با ۳۵ سال سن مسن ترین بازیکنان استقلال هستند. در این میان جباروف با حضور در ۵ بازی استقلال و مجموع ۴۳۰ دقیقه بازی یکی از بازیکنان ثابتی است که دقایق حضور زیادی در این تیم دارد. رحمتی تنها یکبار در این مسابقات برای استقلال به میدان رفته که دست بر قضا در اولین بازی آسیایی آبی پوشان مقابل همین الهلال بود که با پیروزی یک بر صفر استقلال به پایان رسید و منجر به ثبت یک کلین شیت آسیایی برای کاپیتان آبی‌ها شد.

در تیم الهلال محمد شلهوب ملی پوش سابق این تیم با ۳۷ سال سن مسن ترین بازیکن است که کلا در ۲ بازی از ۵ بازی این تیم به میدان رفته و ۱۵۰ دقیقه برای تیمش بازی کرده است. بعد از شلهوب، علی الحبسی و یاسر القحطانی با ۳۶ سال سن دو بازیکن مسن دیگر این تیم هستند.

* جوان ترین بازیکنان دو تیم
سید مجید حسینی و امید نورافکن هر کدام با ۲۱ سال سن جوان ترین بازیکنان استقلال هستند. حسینی تنها در سه بازی نخست آبی ها حضور داشت و دو بازی دیگر این تیم را به دلیل مصدومیت از دست داد و قطعا دیدار با الهلال را هم به همین دلیل از دست خواهد داد. اما نورافکن در ۴ بازی برای تیمش به میدان رفته و در مجموع ۳۶۰ دقیقه برای تیمش بازی کرده است.

فهد الرشیدی هافبک ۲۰ ساله و عربستانی تیم الهلال جوان ترین بازیکن این تیم به حساب می‌آید. این بازیکن تنها یکبار برای تیمش به میدان رفته و در همان یک بازی نیز به صورت کامل و ۹۰ دقیقه بازی کرده است.

* بهترین گلزنان و گل سازان دو تیم
مامه تیام مهاجم آبی پوشان با ۴ گل زده بهترین گلزن استقلال و بهترین گلزن در بین بازیکنان دو تیم است. وی تنها بازیکنی در بین بازیکنان دو تیم است که بیشتر از یک بار موفق به گلزنی شده است.

فرشید اسماعیلی با ۴ پاس گل نه تنها گلساز ترین بازیکن استقلال، بلکه گلسازترین بازیکن لیگ قهرمانان تا پایان هفته پنجم است.

* بازیکنان خارجی دو تیم
تنها نام ۲ بازیکن غیر ایرانی در لیست آسیایی استقلال به چشم می خورد. مامه تیام مهاجم ۲۵ ساله و سنگالی به همراه سرور جباروف مهاجم ۳۵ ساله و ازبکستانی تنها بازیکنان خارجی آبی پوشان در لیگ قهرمانان آسیا هستند.

در لیست آسیایی الهلالی‌ها نام ۴ بازیکن خارجی به چشم می‌خورد. اشرف بن شرقی مهاجم ۲۳ ساله و اهل کشور مراکش، علی الحبسی دروازه بان عمانی و ۳۶ ساله، نیکولاس میلیسی هافبک ۲۵ ساله و اهل کشور اروگوئه به همراه ایزیکیل سروتی مهاجم ۲۶ ساله و اهل کشور آرژانتین جمع بازیکنان خارجی الهلال را در لیگ قهرمانان آسیا تشکیل می دهند.

در میان بازیکنان خارجی الهلال اشرف بن شرقی با حضور در هر ۵ بازی این تیم و ۴۵۰ دقیقه حضور دارای بیشترین دقایق بازی در بین بازیکنان خارجی است و با یک پاس گل دارای بهترین عملکرد در بین خارجی های این تیم است.

* بیشترین و کمترین دقایق حضور
در تیم استقلال تنها یک بازیکن حضور دارد که همه بازی‌های این تیم را به صورت ۹۰ دقیقه کامل بازی کرده بود. امید ابراهیمی با ۴۵۰ دقیقه حضور در ۵ بازی دارای رکورد بیشترین دقایق حضور در این تیم بود که به دلیل محرومیت بازی ششم آبی پوشان را از دست داد. بعد از ابراهیمی، روزبه چشمی با ۵ بازی و ۴۴۳ دقیقه حضور در رده دوم قرار دارد و این بازیکن هم دیگر محروم آبی پوشان در این بازی است.

سرور جباروف که با ۵ بازی و ۴۳۰ دقیقه حضور و داریوش شجاعیان که با ۵ بازی کامل و ۴۲۷ دقیقه حضور در میدان بعد از ابراهیمی و چشمی در رده‌های بعدی قرار دارند، این فرصت را دارند که در هفته ششم لیگ قهرمانان صاحب رکورد بیشترین دقایق حضور در ترکیب آبی پوشان در مرحله گروهی باشند. وریا غفوری دیگر بازیکن استقلال است که در هر ۵ بازی گذشته این تیم حضور داشته و ۴۰۵ دقیقه برای این تیم بازی کرده است.

در بین بازیکنان الهلال نیز اشرف بن شرقی با ۵ بازی و ۴۵۰ دقیقه حضور دارای بیشترین دقایق حضور در ترکیب این تیم است.

* کمترین دقایق حضور
در تیم استقلال محسن کریمی با یک، بهنام برزای با ۸، میلاد زکی پور با ۱۲ و جابر انصاری با ۵۷ دقیقه حضور در میدان دارای کمترین دقیقه حضور هستند و در تیم الهلال عبدالله الحافظ با ۶۱ دقیقه حضور دارای کمترین دقایق حضور است.

* الهلال، مالک ترین تیم آسیا
الهلال عربستان علیرغم نتایج ضعیفی که در لیگ قهرمانان آسیا گرفت و حذف شده زودهنگام در گروه مرگ بود، اما به لحاظ ارائه بازی مالکانه در آسیا حرف اول را زد. این تیم در پایان هفته پنجم با متوسط ۶۵ درصد مالکیت مالکانه ترین بازی در بین ۳۲ تیم آسیا را ارائه داد. الهلال در دیدارهای خانگی‌اش به طور متوسط ۷۰ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشته و این آماری بسیار جالب برای این تیم است.

* استقلال پرخطاترین تیم آسیا
تیم فوتبال استقلال تهران با انجام ۸۹ خطا در ۵ دیدار گذشته‌اش در لیگ قهرمانان پر خطاترین تیم در آسیا محسوب می‌شود. چونبوک موتورز با ۸۷ و پرسپولیس با ۸۳ خطا از این نظر بعد از استقلال در رده‌های بعدی قرار دارند.

* دیدار برگشت دو تیم
دیدار برگشت دو تیم که آخرین دیدار از مرحله گروهی رقابتهای این فصل لیگ قهرمانان آسیا می باشد از ساعت ۲۰: ۱۵ روز دو شنبه ۲۷ اردیبهشت به میزبانی تیم الهلال در کشور کویت برگزار می شود.

کد خبرنگاری
374936
تهیه و تنظیم توسط:
نسیم بیاتی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11328837 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11328837/استقلال-الهلال-تقابل-غول-آسیا-و-رییس-آسیا/