شنبه 03 فروردین 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11329248
["شکست"]
["شکست"]

روسیه اجازه شکست همپیمان راهبردی خود ایران را نخواهد داد

رئیس سابق موساد رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه احتمال جنگ میان مسکو و تل آویو در آینده نزدیک وجود دارد، گفت: روسیه اجازه شکست همپیمان راهبردی خود ایران را نخواهد داد.

به نقل از رای الیوم، «افرایم هلوی» رئیس سابق موساد رژیم صهیونیستی اعلام کرد: اسرائیل در آینده نزدیک خود را در رویارویی نظامی با روسیه که این روزها در سوریه مستقر شده است، خواهد یافت.

وی که در گفت و گو با کانال ۱۰ رژیم صهیونیستی به همراه تعدادی دیگری از روسای سابق موساد سخن می گفت، افزود: ما باید به گونه عمل کنیم که به رویارویی نظامی با روسها کشیده نشویم اما اگر نیاز بود ما باید بدانیم که چگونه از این جنگ پیروز خارج شویم.

هلوی گفت: تنش با آنها در نهایت به جنگ منتهی خواهد شد. روسیه کشوری بزرگ است و به سوریه آمده است تا برای مدت طولانی در این کشور عربی بماند. روسیه پایگاه های نظامی در سوریه می سازد زیرا برنامه ریزی کرده است که برای دهها سال در سوریه بماند.

رئیس سابق موساد اعلام کرد: روسیه اجازه شکست همپیمان راهبردی خود جمهوری اسلامی ایران را نخواهد داد.

وی که ریاست موساد را در سالهای ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۲ برعهده داشت گفت: ایرانی ها در راستای هیمنه بر منطقه حرکت می کنند و برای تحقق این هدف آنها باید به نزدیکی اسرائیل برسند. اگر این رخ دهد یعنی استقرار ایران در نزدیکی اسرائیل موازنه استراتژیک میان اسرائیل و ایران تکان بزرگی می خورد و این علتی که ما تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا مانع از نزدیک شدن ایران به اسرائیل به ویژه بلندی های جولان شویم. تلاش ایران برای سیطره بر منطقه و ادامه گسترش در خاورمیانه با کمک و آگاهی روسیه انجام می شود.

درباره اوضاع سوریه نیز هلوی افزود: سوریه فقط یک کشور در خاورمیانه نیست بلکه مرکز اسلام و قومیت عربی است. اگر لرزه ای در دمشق ایجاد شود پس لرزهای آن در تمام منطقه احساس خواهد شد.

رئیس سابق موساد بیان کرد: سیاست آمریکا در منطقه خاورمیانه در وضع دشواری است امیدواریم که با ثبات بیشتری همراه باشد اما درباره روسیه این کشور در خاورمیانه فعال تر است.

کد خبرنگاری
308110
تهیه و تنظیم توسط:
رامین عضدی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11329248 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11329248/روسیه-اجازه-شکست-همپیمان-راهبردی-خود-ایران-را-نخواهد-داد/