چهار شنبه 03 بهمن 1397
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11347790
["اصفهان"]

گواتمالا هم سفارت خود را به قدس انتقال داد

«گواتمالا» یکی از کشورهای کوچک آمریکای مرکزی هم به تبعیت از آمریکا امروز چهارشنبه سفارت خود را در قدس افتتاح کرد.

در مراسم انتقال سفارت گواتمالا از تل آویو به قدس اشغالی، «جیمی مورالس» رئیس‌جمهور گواتمالا به همراه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مجمع اداری در قدس اشغالی حضور پیدا کرده اند.

پیشتر «زیئیف الکن» وزیر امور مربوط به قدس در دولت رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که گواتمالا روز چهارشنبه ۱۶ می سفارت خود را در قدس افتتاح خواهد کرد و به این ترتیب بعد از ایالات متحده دومین کشوری خواهد بود که دست به چنین اقدامی زده است.

وی تأکید کرده بود که سه کشور دیگر از جمله «هندوراس»، «رومانی» و «چک» مسأله انتقال سفارت خود به قدس را مورد بررسی قرار می دهند.

پیشتر اتحادیه عرب از گواتمالا که جمعیتی بالغ بر ۱۳میلون نفر و مساحتی معادل استان اصفهان ایران دارد، خواسته بود از تصمیم برای انتقال سفارت خود به قدس عقب نشینی کند.

همزمان با افتتاح سفارت آمریکا در قدس، ده ها فلسطینی در پی شرکت در تظاهرات میلیونی بازگشت به وسیله نظامیان رژیم اشغالگر قدس مورد هدف قرار گرفته و به شهادت رسیده اند در حالی که حدود دو هزار نفر هم زخمی شده اند.

اقدامات خشونت آمیز اسرائیل علیه مردم فلسطین در دو روز گذشته با موجی از اعتراض های بین المللی و محکومیت جهانی مواجه شده است.

کد خبرنگاری
455738
تهیه و تنظیم توسط:
سپیده شریعتمداری
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11347790 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11347790/گواتمالا-هم-سفارت-خود-را-به-قدس-انتقال-داد/