چهار شنبه 29 اسفند 1397
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11361588
["وزارت کشور"]
["قربانی","وزارت کشور","قتل","عکس","شکست"]

تناقض جالب ترانه علیدوستی؛ از بزرگداشت موسوی تا هشدار علیه منافقین/ دست وزارت کشور و ناجا برای خشونت بسته شد!

« وبلاگ مشرق » خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷: ۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***

«چین و روسیه» دوست اصولگرایان هستند

«داود هرمیداس باوند»، از دیپلمات‌های سابق و از حامیان ستادی برجام در سرمقاله سه‌شنبه گذشته روزنامه شرق نوشته است:

او در این سرمقاله که با تیتر «پایکوبان شکست برجام» منتشر شده همچنین تصریح می‌کند: فراموش نکنیم این بار شکست دیپلماتیک ایران صرفا، تبعات اقتصادی نخواهد داشت و می‌تواند نارضایتی‌هایی را در میان مردم ایجاد کند. باید از سرمایه اجتماعی تا حد ممکن حفاظت کرد. [۱]

لازم به توضیح است که چین و روسیه دو شریک راهبردی ایران هستند که در مسائل اقتصادی، رویکردی تا حدی متفاوت با آمریکا دارند.

این مسئله نیز طبیعتا موجب حضور بیشتر آنها در مناسبات اقتصادی با ایران می‌شود.

اما متأسفانه ستاد جریان چپ اولا به دلیل اینکه آمریکا را مقتدای پیشرفت و لیبرالیسم می‌داند و ثانیا به این دلیل که دل خوشی از روش‌های حرکت کشور برای مقابله با تحریم‌ها ندارد؛ همواره مشغول مسخره کردن و ریشخند روابط ایران با قدرت‌های شمال و شرق آسیا بوده و هست.

قابل تأمل آنکه حتی یکی از شعارهای فتنه‌گران سال ۸۸ نیز شعار «مرگ بر روسیه» بود.

با این وجود اما اقتضائات دیپلماسی و اقتصاد کشور ایجاب می‌کند که ابواب مذاکره و رابطه با هر کشوری (غیر از رژیم صهیونیستی) همواره باز باشد و از هر فرصت و ظرفیتی به احسن وجه استفاده شود.

به نظر می‌رسد مخالفت اصلاح‌طلبان و طعنه‌های آنها به روابط دولت ایران با کشورهای چین و روسیه، ریشه در خواسته‌های سیاسی و شاذ جریان سیاسی خاص دارد نه در منطق و عقلانیت.

***

دست وزارت کشور و ناجا برای خشونت بسته شد!

«پروانه مافی»، از نمایندگان اصلاح‌طلب تهران در مجلس به تازگی در بخشی از مصاحبه خود با خبرگزاری ایلنا پیرامون مصوبه دولت برای تعیین نقاطی در تهران برای اعتراضات گفته است:

*اظهارات مافی در حالیست که هنوز داغ آتش و خون برجای مانده از غائله خیابان پاسداران و کشته شدن ۳ نیروی پلیس در این اغتشاشات سرد نشده است.

و قاتلین این شهدا نیز هنوز به سزای عمل خود نرسیده‌اند.

فلذا مشخص نیست که یک نماینده مجلس چگونه و بی‌هیچ سندی از خشونتی حرف می‌زند که در هیچیک از غائله‌های مشابه نه تنها اثری از آن نیست بلکه همواره خلاف آن ثابت شده و این پلیس بوده است که در غائله‌هایی که نوعاً توسط اصلاح‌طلبان ایجاد شده‌اند، ضمن رعایت قانون و عدم استفاده از سلاح گرم، خود را قربانی امنیت مردم کرده است.

جالب آنکه در اظهارات مافی پای وزارت کشور و سایر دستگاه‌ها که حکماً منظور، سرویس‌های امنیتی کشور است نیز به میان آمده و البته مشخص نیست چه سابقه خشونتی و در کجا در ذهن خانم مافی وجود دارد که به آن اشاره شده؟

خشونتی که رویه و معمول بودن آن در طول ۴۰ سال گذشته و در سیاق نهادهای امنیتی کشور هرگز به اثبات نرسیده و برخی، موفقیت‌های امنیتی جمهوری اسلامی ایران را نیز مرهون تحفّظ عقلانی و شرعی در عدم رواداری خشونت و اعمال غیر قانونی می‌دانند.

گفتنیست در همین حال، علی صوفی، از وزرای دولت اصلاحات طی یادداشتی در روزنامه اعتماد تأکید کرده است:

***

تناقض جالب ترانه علیدوستی؛ از بزرگداشت موسوی تا هشدار علیه منافقین!

در صفحه توییتر ترانه علیدوستی، بازیگر سینمای کشورمان تناقض جالبی رخ داده است.

این بازیگر به تازگی عکسی طراحی شده با رنگ سبز! از یکی از فتنه‌گران محصور را منتشر کرده و در کنار این عکس نیز شعری با محتوای یادکرد او نوشته است.

علیدوستی در همین حال و در چند پست قبلی خود اما اقدام به بازتوییت یک هشدار کرده است که طی آن یک دانشجوی مقیم خارج از کشور، از تلاش سازمان منافقین برای جذب هوادار از میان دانشجویان ایرانی به بهانه تورهای ارزان قیمت گردش در اروپا سخن می‌گوید.

*مشخص نیست خانم علیدوستی و سایر کسانی که گاهی اقدام به بزرگداشت شخصی برای فتنه‌گران محصور می‌کنند، در جریان دقیق حوادث سال ۸۸ هستند یا نه!؟ اما حقیقت این است که این حوادث یکی از بزرگترین بسترها را برای فعالیت علنی تروریست‌ها و منافقین علیه مردم و کشورمان فراهم کرد.

کار در این زمینه به جایی رسید که سازمان منافقین صراحتا از طرح‌های مدت‌دار خود برای بال و پر دادن به حوادث سخن می‌گفت و یا عبدالمالک ریگی معدوم، بصورت کاملا رسمی در شبکه‌های ماهواره‌ای حاضر می‌شد و به حمایت از چیزی به نام جنبش سبز می‌پرداخت.

منافقین در کشورهای اروپایی برای فردی که به طرز کاملا مشکوکی در حوادث فتنه به قتل رسید بزرگداشت می‌گرفتند و کثیری از نیروهای مسلّح آنها نیز بارها در میان معترضان و آشوب‌گران دستگیر شدند.

فتنه سال ۸۸، حدی از بستر را برای منافقین فراهم ساخت که آنها برای خود شأن راهبری معترضین را هم قائل شدند و منویات و طرز عملیات خیابانی را بارها و بارها به گوش متجمعین می‌رساندند.

و تمام اینها نبود مگر بستری که فتنه‌گران محصور فعلی با تخطی از قانون و حمایت از شورش و اغتشاش، برای این جریانات خطرناک پدید آوردند و هم‌اکنون نیز ۹ سال است که بر سیاق و روش خود اصرار دارند.

حال اینکه چگونه می‌توان بین حمایت از این زمینه‌سازان فعال‌شدن عناصر منافق و هشدار پیرامون عملکردهای منافقین تعامل و جمع ایجاد کرد، سؤالیست که خانم علیدوستی و دوستانشان باید به آن پاسخ بدهند...

***

۱_ http://sharghdaily. ir/fa/main/print/۱۸۹۲۱۶

۲_ mshrgh. ir/۸۶۳۷۲۲

۳_ http://namehnews. ir/fa/print/۴۸۹۸۱۴

۴_ http://www.magiran.com/npview. asp?ID=۳۷۵۶۰۱۶

کد خبرنگاری
493126
تهیه و تنظیم توسط:
شاهین فرحبخش
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11361588 | منبع: مشرق | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11361588/تناقض-جالب-ترانه-علیدوستی-از-بزرگداشت-موسوی-تا-هشدار-علیه-منافقین-دست-وزارت-کشور-و-ناجا-برای-خشونت-بسته-شد/