چهار شنبه 29 اسفند 1397
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11361599
["جام جهانی"]
["فیفا","جام جهانی"]

در این مواقع داور می تواند از ویدئوچک در جام جهانی استفاده کند

در جام جهانی از ویدئوچک در چه مواقعی استفاده می شود؟

ورود تکنولوژی در فوتبال به همان اندازه که موافق داشت مخالف هم پیش روی خود می دید، اما جدید ترین مهمان از این خانواده VAR نام دارد.

این سیستم به داور این امکان را می دهد که تصاویر شک برانگیز را یک بار دیگر به صورت ویدیوچک نگاه کند و تصمیم درست را بگیرد. مخالفان این تکنولوژی براین عقیده بودند که خطاهای داوری جزو جذابیت های فوتبال است و بسیاری از اتفاقات ماندگار فوتبال مانند ماجرای "دست خدا" مارادونا اساسا به دلیل اشتباهات داوری بوده است. اما موافقان هم دلالیل خود را داشتند و ضایع شدن حق تیم ها به خاطر اشتباهات داوری از جمله مهم ترین استدلال های آنهاست.

به هرحال این سیستم کم کم جای خود را در فوتبال باز کرد و لیگ های آلمان و ایتالیا پیش قدمان استفاده از آن بودند و حالا برای اولین بار در جام جهانی۲۰۱۸ روسیه.

اما فیفا در این رقابت ها برای این ماجرا محدودیت هایی قائل شده است که داور فقط می تواند برای تایید گل، پنالتی، کارت قرمز مستقیم و تصحیح کارت اشتباه از این سیستم استفاده کند.


کد خبرنگاری
493126
تهیه و تنظیم توسط:
شاهین فرحبخش
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11361599 | منبع: خبرورزشی | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11361599/در-این-مواقع-داور-می-تواند-از-ویدئوچک-در-جام-جهانی-استفاده-کند/