جمعه 03 اسفند 1397
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11375061
["استقلال","عکس"]
["استقلال","پرسپولیس","فیلم","شکست"]

روزی که هواداران استقلال به احترام یک پرسپولیسی ایستادند +عکس و فیلم

۲۰ تیرماه ۱۳۷۶ پرسپولیس و استقلال در بازی برگشت ششمین دوره آزادگان به مصاف یکدیگر رفتند. این بازی در حالی برگزار شد که سرخپوشان قهرمانی‌شان در لیگ آزادگان را از هفته‌ها قبل قطعی کرده بودند. بعد از مسجل شدن قهرمانی سرخ‌ها، استانکو سرمربی وقت پرسپولیس در هفته های پایانی از این تیم جدا شد و حمید درخشان جایگزین وی شد تا پرسپولیس تحت هدایت وی مقابل استقلال حجازی قرار بگیرد.

دربی چهل و سوم با سوت جمال شریف آغاز شد و پس از حدود ده دقیقه با نواختن آخرین ضربه پیوس به توپ روی یک ضربه ایستگاهی تماشایی که با دفع بهزاد غلامپور همراه بود، بازی موقتا قطع شد تا فرشاد پیوس از فوتبال خداحافظی کند. او با اهدای پیراهن شماره ۱۷ پرسپولیس به مهدی مهدوی کیا، بعد از سالها بازی با پیراهن سرخپوشان از میادین خداحافظی کرد و در میان حلقه محاصره بازیکنان دو تیم و تشویق های بی امان تماشاگران در زمین دور افتخار زد و با فوتبال وداع کرد. این خداحافظی آنقدر خاطره انگیز بود که مهدوی کیا پیش از خداحافظی اش آرزو کرده بود روزی مثل پیوس از فوتبال برود.


همبازیان پیوس با وجود اینکه قهرمانی شان قطعی شده بود اما برای اینکه روزی خاطره انگیز را برای کاپیتان تیمشان رقم زده باشند با تمام وجود برای پیروزی در این بازی تلاش کردند و یکی از مهیج ترین و پرگل ترین بازی‌های تاریخ دربی را در دهه ۷۰ رقم زدند. آنها با ۳ گل ادموند بزیک (دقیقه ۳۰)، مهدی مهدوی کیا (دقیقه ۷۱) و بهنام طاهرزاده (دقیقه ۸۷) استقلال را شکست دادند.

در آن روز دو تیم با نفرات زیر به میدان رفتند:


پیوس که متولد دی ماه سال ۱۳۴۰ است، از سال ۶۴ تا ۷۶ در پرسپولیس بود و در این مدت، ۵بار در مسابقات فوتبال باشگاه های تهران و ۲ بار در مسابقات فوتبال لیگ کشور آقای گل مسابقات شد و لقب «فرشاد آقای گل» را به خود اختصاص داد.


*سال ۶۵: ۷ گل در ۱۰ بازی
*سال ۶۶: ۱۳ گل در ۱۷ بازی
*سال ۶۷: ۱۳ گل در ۱۵ بازی
*سال ۶۹: ۱۶ گل در ۱۷ بازی
*سال ۷۰: ۱۶ گل در ۱۵بازی
*سال ۷۰: ۱۱ گل در ۲۲ بازی لیگ اول آزادگان
*سال ۷۳: ۲۰ گل در ۲۳ بازی لیگ چهارم آزادگان

فرشاد پیوس به جز این ۷ آقای گلی در مسابقات مختلف، در مسابقات دسته دوم تهران با نیروی هوایی، مسابقات آسیایی ۱۹۹۰ پکن با تیم ملی و در مسابقات فوتبال لیگ باشگاه های قطر با تیم نادی القطر آقای گلی را تجربه کرد. خداحافظی او از فوتبال یکی از خاطره انگیز ترین مراسم های خداحافظی در تاریخ فوتبال ایران بوده است.

فیلم خداحافظی فرشاد پیوس را در زیر ببینید:

دانلود


کد خبرنگاری
821422
تهیه و تنظیم توسط:
حامد احمدی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11375061 | منبع: مشرق | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11375061/روزی-که-هواداران-استقلال-به-احترام-یک-پرسپولیسی-ایستادند-عکس-و-فیلم/