شنبه 02 بهمن 1395
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
818392
چهار شنبه, 22 دی 1395 | 23:18

صحبت های تبسم هاشمی بازیگر زن سریال لیسانسه ها

گفت و گو با تبسم هاشمی

تبسم هاشمی بازیگر تئاتر، تلویزیون و دانش آموخته رشته نمایش با گرایش بازیگری و کارگردانی علاقه‌اش به هنر و بازیگری باعث شد در دوره‌های کامل کلاس بازیگری زیر نظر هما روستا شرکت کند و از این طریق از سال ۷۳ فعالیت حرفه‌ای خود را شروع کرد. این روزها شاهد بازی وی در سریال «لیسانسه‌ها» هستیم به همین بهانه با این بازیگر گفت‌وگو کردیم که در ادامه می‌خوانید:

درباره نقش خود در سریال «لیسانسه‌ها» صحبت کنید؟
نقش ملیحه مادر حبیب را بازی میکنم، خانواده کوچکی هستیم که پسر کوچکم با حبیب اختلاف سنی زیادی دارد و آقای مهرآوران هم نقش همسر من را بازی می‌کند.

کار با صحت چگونه بود؟
کارهای آقای صحت را دوست دارم و فکر می‌کنم طنز موقعیت خوبی دارد. از سال 71 که کار طنز داشتم، دیگر بازی نکردم و برایم جذاب بود با ایشان کار کنم چرا که دانش این زمینه را دارند و موقعیت‌ها را خوب می‌شناسند. همچنین متن و گروه خوبی داریم.

کم کارهستید؟
در دو سال اخیر به دلیل بیماری پدر و مادرم کمتر کار کردم.

تبسم هاشمی در سریال لیسانسه ها

تئاتر، تلویزیون و سینما، کدام را دوست دارید؟
تئاتر جذابیت دیگری برای بازیگر دارد و حال و هوای متفاوتی را حس می‌کنید. هر روز روی صحنه یک زندگی جدید داری، کار تصویر جذابیت دیگری برای بازیگران دارد.

وضعیت حضور جوانان در عرصه هنر چگونه می‌بینید؟
مطرح شدن و دیده شدن در ذات همه انسان‌ها است و همه دوست دارند جلوی دوربین برای دیده شدن بیایند. واقعیت این است باید قابلیت‌های خود را ببینید و در این زمینه تحصیلات داشته باشند. تجربی آمدن بد نیست چرا که بازیگران بسیار خوبی داریم که بدون آموزش موفق هستند و آنها باید دارای استعداد شگفت‌انگیز باشند. همه این حرفه را به دلیل جذابیت و مطرح شدن دوست دارند.

دغدغه این روزهای شما؟
وضعیت تئاتر خیلی متفاوت شده است، زمانی که ما کار می‌کردیم همه چیز اصولی‌تر بود. ما سه ماه تمرین می‌کردیم و یک ماه اجرا داشتیم. اما اکنون دو هفته ای کار به اجرا می‌رود. قطعا نمی‌تواند با بازدهی خوبی روی صحنه اجرا شود. خیلی دوست دارم یک کار خوب و اصولی انجام دهم.

چه کتاب‌هایی را مطالعه می‌کنید؟
در گذشته بیشتر زمان مطالعه داشت. کتاب روانشناسی، سینما و تئاتر می‌خوانم.

جوانان می‌گویند کمتر به ما در عرصه هنر بها می‌دهند،
طبیعی است افرادی در این عرصه فعالیت می‌کنند که توانایی آن کار را دارند. به هر حال کسی که ماندگار می‌شود قطعا توانایی را دارد. زمانی که در تئاتر شهر می‌روم بیشتر افراد را نمی‌شناسم، همه جوان هستند و از کارهای جوانان با استعداد لذت می‌برم.

دلیل ماندگاری در عرصه هنر چیست؟
اطلاعات، تجربه، تحصیلات و استعداد. اگر همه اینها را داشته باشد ماندگار می شود.

گروه فرهنگ و هنر

کد خبرنگاری
374936
تهیه و تنظیم توسط:
نسیم بیاتی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 818392 | منبع: yjc. ir | ناشر: 24 خبر | تاریخ نشر: 22 دی 1395
http://www.24khabar.com/news/818392/صحبت-های-تبسم-هاشمی-بازیگر-زن-سریال-لیسانسه-ها/

رسانه  »  تلویزیون

خسارتی که خودرو خانم بازیگر از اتوبوس شرکت واحد دید!

شبنم فرشادجو، بازیگر تئاتر و تلویزیون، شامگاه چهارشنبه 29 دی مهمان برنامه «خندوانه» به میزبانی رامبد جوان بود. او در ابتدای برنامه در مورد حضور فعالش بر صحنه تئاتر گفت: «در یک سال حتما یک تئاتر کار خواهم کرد، بیشترین تعداد تئاتری که داشته‌ام سال 82 بود که در سه اجرا بازی کردم. من 20 سال پیش اولین تئاترم را با آقای میرباقری کار کردم.» این بازیگر درباره همکاری‌اش با مهران مدیری توضیح داد: «سه بار با آقای مدیری کار کرده‌ام؛ در مجموعه‌های «باغ مظفر»، «در حاشیه» و «شوخی کردم» این فرصت همکاری به من داده شد.» فرشادجو از شیطنت‌های دوران کودکی خود گفت: «بچگی خیلی شیطون بودم و از مهد کودک و مدرسه و کلاس زبان اخراج شدم البته الان که 38 سال دارم، خیلی آرام شده‌ام. یادم هست در مهد کودک یک‌بار به بخش نوزادان رفتم و همه شیشه شیرهایشان را خوردم و بعد اخراجم کردند. عروسک‌هایم را در کانال کوچه می‌شستم و ساعت 9 شب پدرم می‌آمد و من را به خانه می‌برد.» این بازیگر درباره بهترین هدیه تولدی که علاقه‌مند است دریافت کند گفت: «ماشین دوست دارم، چون یک ماه پیش تصادف بدی داشتم، اتوبوس شرکت واحد چراغ قرمز را رد کرد و به ماشین من کوبید و من الان ماشین ندارم و پولی هم ندارم که ماشین بخرم. خسارتی هم که داده‌اند برای خرید ماشین کافی نیست، ماشینم 60 میلیون خرج دارد.» فرشادجو درخصوص تاثیر بازیگری بر زندگی‌اش توضیح داد: «من سال 74 دبیرستانی بودم و از همان موقع اعتماد به نفس داشتم و همیشه یک عده اطرافم بودند و به من توجه می‌کردند. بازیگری این حس را در من تقویت کرد و من الان در مواجهه با آدم‌ها صداقت رفتارشان را می‎فهمم. مثلا شما الان خسته هستید و سعی می‌کنید به زور خودتان را خندان نشان دهید.» فرشادجو درباره فعالیت‌های ورزشی که انجام می‌دهد اضافه کرد: «از نوجوانی دو و میدانی کار می‌کردم، رالی و اسکواش هنرمندان را هم راه انداخته و کار می‌کنیم، لیندا کیانی، پانته‌آ پناهی‌ها، مارال فرجاد و... از اعضای تیم اسکواش هستند.» او در خصوص تصویب مصوبه مجلس پیرامون بهره برداری از جنگل‌های هیرکانی در شمال ایران، خاطرنشان کرد: «امروز وقتی داشتم به برنامه «خندوانه» می‌آمدم، خانم حجار به من یادآوری کردند تا از طرف تمام هنرمندان حامی محیط زیست مخالفت خودمان را برای تصویب این مصوبه جهت بهره‌برداری از جنگل‌های هیرکانی تا سال 1399 اعلام کنم تا شاید از سمت برنامه شما این اعتراض به گوش مسئولان برسد. بهره برداری از این جنگل‌ها یعنی نابودی درختان با قدمت 200 تا 400 ساله ایران.» این هنرمند درمورد بهترین و بدترین اخلاقی که دارد گفت: «اخلاق بدم پرخاشگری است، متاسفانه خیلی زود عصبانی می‌شوم و سریع هم فروکش می‌کند و صداقت هم بهترین اخلاقم است. در ضمن بدقولی و منتظر ماندن برای چیزی حالم را خیلی بد می‌کند، چون آدم خوش قول و عجولی هستم.»