دو شنبه 29 دی 1399
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
10125869

تولید برق ایران به ۲۳۰ هزار گیگاوات افزایش یافت

وزارت نیرو با اشاره به تولید حدود ۲۳۰ هزار گیگاوات ساعت برق در نیروگاه‌های کشور، از ثبت جهش حدود ۱۲ درصدی تولید در نیروگاه‌های برقآبی از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

وزارت نیرو با انتشار گزارشی درباره آخرین وضعیت تولید برق در نیروگاه‌های برقآبی، اعلام کرد: وضعیت انرژی تأمین شده در شبکه سراسری از امسال تا پایان هفته سی و نهم نشان می‌دهد که انرژی تأمین شده ۲. ۲ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته و به ۲۲۹ هزار و ۳۵۴ گیگاوات ساعت رسیده است.

بر این اساس انرژی تولیدی داخل کشور نیز تا پایان هفته سی و نهم با افزایش ۲. ۱۳ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال به ۲۲۶ هزار و ۳۶ گیگاوات ساعت رسیده است.

همچنین سهم میزان انرژی دریافتی برون مرزی نیز با افزایش ۷. ۳۵ درصد به ۳ هزار و ۳۱۸ گیگاوات ساعت رسیده است.

از کل انرژی تولیدی داخل کشور بیش از ۲۱۳ هزار و ۶۹۰ گیگاوات ساعت آن توسط نیروگاه‌های حرارتی و حدود ۱۲ هزار و ۳۴۶ گیگاوات ساعت آن توسط نیروگاه‌های برق آبی تولید شده است.

میزان انرژی تولیدی توسط نیروگاه‌های حرارتی و برق آبی از ابتدای امسال تا هفته سی و نهم نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۱. ۶۲ درصد و ۱۱. ۸ درصد افزایش داشته است.

کد خبرنگاری
397229
تهیه و تنظیم توسط:
لاله صامتی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 10125869 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/10125869/تولید-برق-ایران-به-۲۳۰-هزار-گیگاوات-افزایش-یافت/