پنج شنبه 29 مهر 1400
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
10136267
["موبایل"]

مکالمه موبایل در هند رایگان شد

در هند به تماس صوتی با تلفن همراه رایگان تقریبا رایگان شده است. اپراتور Airtel که بزرگترین اپراتور مخابراتی در این کشور است تعرفه‌های جدید خودش را اعلام کرده که بر این اساس ۲۶۰ میلیون مشترک این شرکت قادر خواهند بود با تعرفه ۲ دلار در ماه با تمام مشترکان این اپراتور در سراسر کشور مکالمه رایگان داشته باشند.اما این اپراتور تنها اپراتوری در هند نیست که مکالمه رایگان به مشترکانش ارایه میدهد و البته اولین اپراتور هم نیست. سه ماه قبل اپراتور Reliance Jio که توسط غول صنعتی Reliance Industries پشتیبانی می‌شود از مکالمه رایگان با سیم‌کارت‌های این اپراتور در کشور خبر داده بود.

اما به غیر از مکالمه رایگان مشترکان Airtel که دارای تلفن همراه نسل ۴ باشند قادر خواهند بود از ۳۰۰ مگابایت دیتا نیز برخوردار شوند. میزان دیتا (ا ینترنت) برای مشترکانی که تلفن همراه نسل‌های دیگر دارند ۵۰ مگابایت است.

در صورتی که مشترکان تعرفه ۵ دلار در ماه این اپراتور را انتخاب کنند به جز تماس تلفن رایگان از ۱ گیگابایت دیتای رایگان برای تلفن‌های نسل چهارم نیز برخوردار می شوند.

رایگان شدن تماس صوتی تلفنی در هند قطعا ناشی از رقابت بین دو اپراتور و حضور پیام‌رسانان اینترنتی است که حالا به طور رایگان مکالمه صوتی را به راحتی در اختیار کاربران قرار می‌دهند. اپراتور Airtel هم اکنون ۷۰ درصد بازار را در اختیار دارد اما اپراتور Reliance Jio در طی ۹۰ روز توانسته ۵۰ میلیون کاربر را به سمت خود جذب کند.
کد خبرنگاری
163259
تهیه و تنظیم توسط:
پدرام منصوری
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 10136267 | منبع: وب سایت آی تی ایران | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/10136267/مکالمه-موبایل-در-هند-رایگان-شد/