پنج شنبه 29 مهر 1400
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
10370120

تداوم کاهش قیمت نفت/نگاه بازار به نشست اوپک

قیمت جهانی نفت در اولین روز معاملات هفته جاری با افزایش جزیی آغاز به کار کرد تا سناریوی تداوم کاهش طلای سیاه در بازار های جهانی تداوم یابد.

به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت در بازار معاملات آتی روز دوشنبه با افزایش روبرو شد. در همین حال قیمت نفت دریای برنت با ۲۹ سنت افزایش به ۴۷ دلار و ۴۴ سنت در هر بشکه رسید ضمن اینکه قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با ۱۵ سنت افزایش در برابر ۴۶ دلار و ۲۱ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.

همچنین افزایش جزیی بهای طلای سیاه در حالی رقم خورد که قیمت نفت در روز جمعه با بیش از ۳ درصد کاهش روبرو شد. برهمین اساس همچنان تجار انرژی نسبت به احتمال توافق محدودیت تولید در نشست روز چهارشنبه اوپک در «وین» امیدوار هستند.

گزارش ها حاکی از کارشکنی های عربستان سعودی در نشست پیش رو اوپک است. بر همین اساس سعودی ها بر این باور هستند که توازن بین عرضه و تقاضا در سال ۲۰۱۷ میلادی رقم خواهد خورد و دیگر نیازی به مداخله اوپک نیست.

به گفته تحلیل گران اقتصادی، در صورتی که توافق کاهش میان تولید کنندگان صورت نگیرد، احتمال کاهش بهای نفت به ۴۰ دلار تا پایان سال و همچنین به ۳۰ دلار در هر بشکه برای اوایل سال آیند میلادی وجود دارد.

کد خبرنگاری
821422
تهیه و تنظیم توسط:
حامد احمدی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 10370120 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/10370120/تداوم-کاهش-قیمت-نفت-نگاه-بازار-به-نشست-اوپک/