پنج شنبه 28 شهریور 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
10456377

امیری: دولت وکالت را بال دوم عدالت می‌داند

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت حسینعلی امیری چهارشنبه شب در بیست و هفتمین همایش اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران در دهکده ورزشی چهارباغ شهرستان ساوجبلاغ، گفت: یکی از مهمترین مولفه‌های دمکراسی در هر کشوری موضوع حاکمیت قانون است و حاکمیت قانون یکی از شاخصه های دمکراسی بوده و بخش قابل توجهی از حاکمیت قانون در بخش قضا و وابستگان آن و به طور عمده در کانون های وکلا است.
امیری افزود: وکلا وجدان قانون مدار جامعه هستند. این حرف بیهوده و گزافی نیست و بی تردید کانون وکلا به عنوان مهمترین نهاد مدنی در این حوزه قابل تعریف و توجه است.
امیری با تاکید بر اینکه سرنوشت لایحه وکلا یکی از مهمترین مولفه های دمکراسی است، اظهار داشت: وکلا باید مستقل باشند تا بتوانند در محاکم به اجرای عدالت اصرار بورزند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور همچنین گفت: اگر استقلال وکلا خدشه دار شود، وکیل نمی تواند در اجرای قانون اصرار کند و اگر کانون های وکلا و وکلا از استقلال لازم برخوردار نباشند، دچار خطرات شغلی خواهند شد.
وی تاکید کرد: مسائلی که روحانی در تبلیغات انتخاباتی بر آن تاکید کرد موضوع حقوق شهروندی بود که به جهت تضمین همین حقوق، قانون اساسی استفاده از وکیل را به عنوان حق اساسی پیش بینی کرده است و رئیس جمهور هم به صورت ویژه این موضوع را مورد توجه قرار داده است.
معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: استقلال کانون وکلا به عنوان یک نهاد صنفی غیرسیاسی همیشه باید مورد تاکید و توجه باشد.
امیری تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی براساس اصل 57 قانون اساسی، استقلال قوه قضاییه به رسمیت شناخته شده و امتزاج حقوقی وکلا با امتزاج حقوقی قضات محترم بسیار مهم و موثر است.
معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه از اعضاء کانون وکلای کشور خواست تا اگر نظر و پیشنهادی درباره لایحه جامع وکالت دارند، قبل از اینکه در کمیسیون مجلس نهایی شود، مطرح کنند تا قانونی در شان نظام جمهوری اسلامی تصویب شود.
در بخشی از این همایش بهمن کشاورز رئیس کانون وکلا نیز با تاکید بر اینکه لایحه جامع وکالت دغدغه اصلی ما است، گفت: رئیس کمیسیون قضایی مجلس دوشنبه هفته آینده را برای شروع رسیدگی لایحه تعیین کرده است.
کشاورز درج حق دسترسی به وکیل در قانون اساسی را ابداع و نقطه قوت جمهوری اسلامی ایران دانست و نقض استقلال وکیل را در جهت از بین رفتن این نقطه قوت دانست و گفت: الزامی شدن وکالت حجم زیادی از مشکلات دستگاه قضایی را مرتفع خواهد کرد و با وجود نهاد معاضدت و وکالت تسخیری، نگرانی برای افراد بی بضاعت به وجود نخواهد آمد.
بهمن کشاورز در ادامه با ارائه آخرین وضعیت لایحه در مجلس شورای اسلامی از هیات عمومی درخواست کرد در خصوص موارد اختلافی باقیمانده، نظر خود را بیان کنند.
کد خبرنگاری
163500
تهیه و تنظیم توسط:
آیدین میرزایی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 10456377 | منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/10456377/امیری-دولت-وکالت-را-بال-دوم-عدالت-می‌داند/