پنج شنبه 29 مهر 1400
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
10607510

رئیس ستاد ارتش آمریکا با ملک سلمان دیدار کرد

«جوزف دانفورد» در سفر به ریاض با «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی دیدار و گفت و گو کرد.

به نقل از خبرگزاری عربستان (واس)، ژنرال «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز سه شنبه در سفر به ریاض با «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی دیدار و گفت و گو کرد.

بنا بر اعلام خبرگزاری عربستان در این دیدار که شماری دیگر از مقامات سعودی و آمریکایی نیز حضور داشتند همکاری دوجانبه بین ریاض و واشنگتن و تحولات منطقه مورد بررسی قرار گرفته است.

دانفورد همچنین روز سه شنبه با «محمد بن نایف» ولیعهد سعودی نیز دیدار کرد. خبرگزاری عربستان گزارش داد که دو طرف در این دیدار تحولات اوضاع خاورمیانه و اقدامات در این راستا را بررسی کردند.

وزارت دفاع آمریکا پیش از سفر دانفورد به عربستان با صدور بیانیه ای از ریاض به عنوان هم پیمان نزدیک ایالات متحده آمریکا یاد کرده بود. پنتاگون با ادعای اینکه عربستان بزرگترین و بهترین ارتش منطقه از لحاظ تسلیحات در منطقه است، اعلام کرد ارتش آمریکا روابط نظامی ممتازی با ریاض دارد.

سفر دانفورد به عربستان پس از دیدار وی با شماری از مقامات ارشد ترکیه از جمله «خلوصی آکار» رئیس ستاد ارتش این کشور در آنکارا انجام می گیرد.

گفتنی است که عربستان یکی از مهمترین واردکنندگان سلاح ها و تجهیزات نظامی آمریکا است. سلاح هایی که در تجاوز ائتلاف سعودی به یمن نیز مورد استفاده قرار گرفته و اعتراض سازمان های حقوق بشر بین المللی را به همراه داشته است.

کد خبرنگاری
397229
تهیه و تنظیم توسط:
لاله صامتی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 10607510 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/10607510/رئیس-ستاد-ارتش-آمریکا-با-ملک-سلمان-دیدار-کرد/