سه شنبه 28 خرداد 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11268526

اروپا جایگزین آمریکا در معادلات خاورمیانه می شود

یک رسانه غربی با اشاره به شدت گرفتن تنش ها میان تشکیلات خود گردان فلسطین و آمریکا، از احتمال جایگزین شدن اروپا بجای ایالات متحده در معادلات خاورمیانه خبر داد.

به نقل از یورو نیوز، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی به تازگی گفته است که دیگر آمریکا نمی تواند نقش میانجی صلح خاورمیانه را بازی کند.

این اظهارنظر در واکنش به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل توسط دولت دونالد ترامپ از سوی عباس مطرح شده است. به این ترتیب بسیاری از تحلیل گران معتقدند که اتحادیه اروپا می تواند جایگزین آمریکا در مذاکرات صلح شود.

«حسنی عبیدی» کارشناس سیاسی چهان عرب می گوید: «برای اولین بار شرایط کاملا مهیاست تا اروپا نقش واقعی خود را بازی کند. »

تفاوت اصلی اروپا و آمریکا درباره بحران خاورمیانه روی دو محور اساسی است. اتحادیه اروپا بارها اعلام کرده است که بیت المقدس تنها در صورتی پایتخت اسرائیل خواهد بود که پایتخت کشور مستقل فلسطینی هم باشد. همچنین اروپایی ها انتقادات فراوانی نسبت به شهرک سازیهای اسرائیل دارند. در این میان کاخ سفید همواره از شهرک سازی ها حمایت کرده است.

حسنی عبیدی در این باره می گوید: «اروپا در صورتی که امروز بیت المقدس را به رسمیت بشناسد می تواند وارد نقش خود شود و جایگاه مهمی در بحران خاورمیانه ایفا کند. »

کد خبرنگاری
367352
تهیه و تنظیم توسط:
نگار جوزی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11268526 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11268526/اروپا-جایگزین-آمریکا-در-معادلات-خاورمیانه-می-شود/