سه شنبه 28 خرداد 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11268539
["علی مطهری"]

پاسخ مطهری به آستان قدس:از امکانات عمومی استفاده می کنید،هزینه اش را هم نمی دهید

روزنامه شرق، پاسخ علی مطهری به آستان قدس در باره پرداخت مالیات توسط این نهاد را منتشر کرده است.

مطهری نوشته است:

سخن من در كنگره حزب همبستگی درباره این مطلب بود كه یكی از آسیب‌ها و آفت‌های اقتصادی كشور ما این است كه بخش خصوصی آن كوچك است و علاوه‌بر بخش دولتی، دو بخش دیگر یعنی بخشی كه در اختیار نظامیان است و بخش‌های دیگر اقتصادی مانند ستاد اجرائی فرمان امام(ره) و بنیاد مستضعفان و آستان قدس رضوی در مقابل بخش خصوصی قرار گرفته‌اند كه شرایط رقابت سالم را در مناقصه‌ها و غیر آن از بین برده‌اند و این دو بخش اخیر می‌توانند هرگونه فشاری را به هر دولتی وارد كنند و خواسته‌های خود را بر او دیكته نمایند.

این‌كه ما نتوانستیم بازار قطر را پس از تحولات سیاسی اخیر تسخیر كنیم و تركیه پیروز میدان بود، یا نتوانستیم بازار روسیه را پس از تنش روسیه با تركیه در اختیار بگیریم، ناشی از ضعف بخش خصوصی ما بوده است.

گفتم راهی برای بهبود اقتصاد كشور غیر از رفع این تبعیض‌ها و رانت‌ها و واگذاری امور به مردم و نظارت دولت وجود ندارد. سخن من درباره مالیات آستان قدس ناظر به نذورات و موقوفات یا ناظر به مالیات تكلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نبود بلكه ناظر به مالیات عملكرد شركت‌ها و مؤسسات وابسته به آستان قدس بود كه اكنون محاسبه و پرداخت و به صورت جمعی خرجی عینا به آستان برگشت داده می‌شود و درواقع آستان قدس این بخش از مالیات خود را نمی‌پردازد و البته می‌گوید حكم حكومتی معافیت دارد.

اگر این معافیت را در بخش شركت‌ها و مؤسسات موقوفه آستان فرضا به دلیل وقف‌بودن آنها بپذیریم، ‌ در بخش شركت‌ها و مؤسسات خصوصی آن پذیرفته نیست، استفاده این شركت‌ها از امكانات عمومی و امنیتی كه حكومت ایجاد كرده است، مثلا استفاده‌ای كه شركتی از آستان قدس از امكانات یك شهرك صنعتی می‌كند و از حقوق عامه است چگونه جبران می‌شود و با این تبعیض‌ها سایر شركت‌ها چگونه با آنها رقابت كنند.

17302

کد خبرنگاری
308110
تهیه و تنظیم توسط:
رامین عضدی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11268539 | منبع: خبرآنلاین | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11268539/پاسخ-مطهری-به-آستان-قدساز-امکانات-عمومی-استفاده-می-کنیدهزینه-اش-را-هم-نمی-دهید/