سه شنبه 28 خرداد 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11268567

گفتگوی تلفنی «رکس تیلرسون» با نخست وزیر عراق

وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با نخست وزیر عراق ضمن ابراز همدردی با مردم این کشور در پی حمله تروریستی دیروز در بغداد، بر استمرار حمایت های واشنگتن از بغداد تأکید کرد.

به نقل از «اسپوتنیک»، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در تماسی تلفنی با «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق کشته شدن شماری از شهروندان عراقی در حمله تروریستی روز گذشته در میدان «الطیران» در بغداد را تسلیت گفت.

دفتر حیدر العبادی گزارش داد که وزیر خارجه آمریکا همچنین بر حمایت کشورش و جامعه جهانی از عراق در راستای تقویت امنیت در این کشور تأکید کرده است. تیلرسون گفت که ایالات متحده به حمایت های خود از بغداد در راستای بازگرداندن ثبات، سرمایه گزاری، بازسازی و تقویت و اصلاح اقتصادی، ادامه خواهد داد.

تیلرسون گفته که همه جهان از پیروزی عراق بر تروریسم داعش شگفت زده شده است و افزوده که واشنگتن معتقد است عراقی ها می توانند کاملا تروریسم را در این کشور ریشه کن کنند.

روز گذشته میدان «الطیران» (نیروی هوایی) در بغداد شاهد دو انفجار انتحاری بود. دو تروریست انتحاری که کمربندهای انفجاری داشتند خود را در میان گروهی کارگر عراقی که در این میدان تجمع کرده بودند منفجر کردند، در این حمله دست کم 137 عراقی کشته و زخمی شدند.

کد خبرنگاری
367352
تهیه و تنظیم توسط:
نگار جوزی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11268567 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11268567/گفتگوی-تلفنی-رکس-تیلرسون-با-نخست-وزیر-عراق/