سه شنبه 28 خرداد 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11268579

«روانشناسی ناسیونالیسم، تفکرات جهانی، تصورات ایرانی» منتشر شد

انتشارات دانشگاه کمبریج به تازگی کتابی را در حوزه مطالعات ایران و تاریخ خاورمیانه، به قلم استاد ایرانی دانشگاه لندن منتشر کرده است.

کتاب «روانشناسی ناسیونالیسم، تفکرات جهانی، تصورات ایرانی» به قلم دکتر «آرشین ادیب مقدم» در حوزه تاریخ خاورمیانه از سوی انتشارات «دانشگاه کمبریج» منتشر شد.

در این کتاب، ادیب مقدم با تمرکز بر هویت ایرانی، تحقیقی ارزشمند پیرامون ریشه‎های سیاسی و روانی هویت ملی و اینکه دولت‎های غربی و شرقی اغلب به چه طریقی از آنها استفاده می‎کنند؛ ارائه می‎دهد. در این اثر که به برسی موارد یادشده در دوره‎های قبل و بعد از انقلاب اسلامی ایران می‎پردازد، تحلیل نویسنده بر پایه «روانشناسی ناسیونالیسم» به عنوان یکی از مفاهیم جدیدی است که از جریان‎های روانشناختی الهام می‎گیرد که در ایجاد جوامع بشری نقش دارند.

از خلال این کتاب، ادیب‎مقدم نشان می‎دهد که چگونه ایده‏ های ملی‎گرایانه در طول تاریخ جهان متحول می‎شوند و اینکه تاثیرشان بر مسائل هویتی، آئین کشورداری و فرهنگ به چه شکل است.

به این ترتیب، روانشناسی ناسیونالیسم نشان می‎دهد که چگونه یک ملت به وجود آمده، پایدار می‎ماند و اینکه چگونه به شهروندان خودش عرضه می‌شود.

این کتاب قطعاً مورد توجه اساتید و دانش‌آموزان علاقمند به اوضاع سیاسی و فرهنگی ایران و همچنین آنهایی قرار می‎گیرد که در حوزه تاریخ سیاسی جهان، مطالعات ناسیونالیسم و فلسفه سیاسی فعالیت می‎کنند.

گفتنی است ادیب مقدم رئیس مرکز مطالعات ایرانی مدرسه مطالعات شرقی و آفریقایی دانشگاه لندن است.

کد خبرنگاری
455738
تهیه و تنظیم توسط:
سپیده شریعتمداری
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11268579 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11268579/روانشناسی-ناسیونالیسم-تفکرات-جهانی-تصورات-ایرانی-منتشر-شد/