سه شنبه 28 خرداد 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11268580

تجمع اعتراضی خانواده‌های زندانیان سیاسی در برابر پارلمان کویت

ده ها نفر از اعضای خانواده های محکومان پرونده حمله به پارلمان کویت در سال ۲۰۱۱، روز گذشته در برابر ساختمان پارلمان کویت تجمع کرده و خواستار آزادی فرزندانشان شدند.

به نقل از «العربی الجدید»، ده ها نفر از اعضای خانواده های محکومان پرونده «حمله به ساختمان پارلمان کویت»، دیروز در برابر ساختمان پارلمان کویت تجمعی اعتراضی برگزار کردند.

خانواده های محکومان پرونده حمله به ساختمان پارلمان، از دولت کویت خواسته اند تا این متهمان را تا زمانی که حکم دادگاه تجدید نظر در خصوص آنها اعلام می شود، آزاد کنند.

بعد از ناکام ماندن اعتصاب غذای چند روز پیش متهمان این پرونده در زندان مرکزی کویت، خانواده های آنان تلاش می کنند با تجمع در برابر پارلمان حکم آزادی موقت یا حکم عفو تمام زندانیان سیاسی را دریافت کنند.

«نایف الهداس» یکی از نمایندگان پارلمان کویت به روزنامه العربی الجدید گفته که اعضای پارلمان تلاش می کنند تا به دولت فشار آورده تا حکم آزادی موقت این افراد را صادر کند به ویژه اینکه برخی از این متهمان از جمله نمایندگان پارلمان مصونیت قضایی دارند و زندانی کردن آنها اقدامی غیر قانونی است.

«نهار العنزی» برادر یکی از متهمان گفته اعتراض آنها به این دلیل است که دولت کویت افرادی را زندانی کرده که تلاش کرده بودند با فساد مقابله کنند.

دادگاه کویت پیشتر ۷۰ چهره و فعال سیاسی کویتی از جمله چند نماینده پارلمان این کشور را به اتهام حمله به ساختمان پارلمان در سال ۲۰۱۱ به ۱ تا ۷ سال زندان محکوم کرده بود. در سال ۲۰۱۱ علیه دولت شیخ «ناصر المحمد الصباح» نخست وزیر وقت کویت به اتهام فساد اعتراضاتی شکل گرفته بود که بخشی از آن حمله به ساختمان پارلمان کویت بود.

کد خبرنگاری
163500
تهیه و تنظیم توسط:
آیدین میرزایی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11268580 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11268580/تجمع-اعتراضی-خانواده‌های-زندانیان-سیاسی-در-برابر-پارلمان-کویت/