یک شنبه 03 شهریور 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11286305
["میلیاردر","ثروتمند"]

چرا میلیاردرهای جهان ۱۱۴ میلیارد دلار ضرر کردند؟

به نقل از لایو مینت، سهام آمریکا با هجوم سرمایه‌گذاران به فروش سهام و شدت گرفتن نگرانی‌های برای بالا رفتن تورم در آمریکا، در روز دوشنبه سقوط کرد و ۱۱۴ میلیارد دلار از ثروت ۵۰۰ میلیاردر برتر دنیا از میان رفت.

سومین فرد ثروتمند جهان، وارن بافت، که رییس برکشایر هاتاوی است، بیشترین ضرر را متحمل شد و طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ ۵. ۱ میلیارد دلار از ثروت خود را از دست داد.

برکشایر بزرگترین سهامدار شرکت ولزفارگو است که ۹. ۲ درصد سقوط کرد که بزرگترین سقوط یک شرکت در شاخص اس‌اندپی است. بافت، ۸۷ ساله، یکی از ۱۸ میلیاردر لیست بلومبرگ است که در طی دیروز بیش از ۱ میلیارد دلار را از دست داد. مدیر اجرایی ارشد فیس‌بوک، مارک زاکربرگ، هم ۳. ۶ میلیارد دلار زیان دید که دومین زیان بزرگ دیروز بوده است.

حتی ثروت مدیر اجرایی ارشد شرکت آمازون‌دات‌کام، جف بزوس، که ثروتمندترین فرد جهان است، از سقوط بازار در امان نبود. ثروت او هم ۳. ۳ میلیارد دلار کاهش یافت و به ۱۱۶. ۴ میلیارد دلار رسید. سهام آمازون، این غول خرده‌فروشی، ۲. ۸ درصد افت کرد.

سرگی برین و لری پیج از شرکت مادر گوگل، آلفابت، هرکدام ۲. ۳ میلیارد دلار از ثروت خود را از دست دادند.

این سقوط ارزش سهام به دنبال افت کمتر در روز جمعه اتفاق می‌افتد که در آن روز هم ۶۸. ۵ میلیارد دلار از ثروت ۵۰۰ میلیاردر برتر جهان، کاهش یافت.

کد خبرنگاری
821422
تهیه و تنظیم توسط:
حامد احمدی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11286305 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11286305/چرا-میلیاردرهای-جهان-۱۱۴-میلیارد-دلار-ضرر-کردند/