چهار شنبه 26 تیر 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11398637
["جام جهانی","موفقیت"]

فرامرزیان: ورزش جزو اقلام پیشنهادی دولت برای ارز نیست

ژاله فرامرزیان درباره مشکلات فدراسیون‌ها از جمله تیم ملی فوتبال در تامین ارز دولتی، اظهار داشت: ما قبل از این مصوبه همه ارز دوستان را تامین کردیم حتی تا بازی‌های آسیایی هم مشکلی نداشتیم اما طبق مصوبه دولت ورزش جزو اقلام دولتی نیست و ارزی به آن تعلق نمی‌گیرد. اگر دولت مصوب کند که ورزش جزو این اقلام باشد ارز تامین خواهد شد.

وی افزود: ما در حال مکاتبه هستیم حتی گفته‌ایم اگر حداقل سهمیه‌ها را هم داشته باشیم خودمان مدیریت می‌کنیم. اما شرایط کشور به گونه‌ای است که ورزش جزو اقلام پیشنهادی نبوده است.

معاون مالی و قهرمانی وزارت ورزش در پاسخ به این سوال که فدراسیون‌هایی که رقابت‌های مختلف پیش رو دارند یا تیم ملی فوتبال که خود را برای جام ملت‌های آسیا آماده می‌کند با این مشکل باید چه کار کند تصریح کرد: تا الان کسی نمی‌تواند بگوید مشکلی داشته است چرا که ما ارز دوستان را تامین کرده‌ایم. نیاز فدراسیون فوتبال هم براساس آنچه پیش‌بینی شده تامین شده است. از تاریخ 16 مرداد این مشکل مطرح شده اگر دولت سهمیه بدهد ما مدیریت می‌کنیم.

فرامرزیان در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه برنامه شما برای تجلیل از مدال‌آوران بازی‌های آسیایی چیست، آیا به آنها سکه می‌دهید یا حواله خاطرنشان کرد: ما پاداش‌ها را در برنامه تجلیل از ورزشکاران پیش‌بینی کرده‌ایم تامین اعتبار هم خواهد شد. قرار است به آنها سکه بدهیم حتی اگر قرار شد حواله به آنها بدهیم باز هم سکه‌ها را می‌گیریم. می‌خواهیم متمرکز عمل کنیم تا مشکل دوره قبل تکرار نشود.

وی همچنین درباره بودجه جدید واریزی به فدراسیون‌های ورزشی گفت: ما برنامه خودمان را داریم تا شهریور سعی کردیم دغدغه‌ای نباشد. مرحله بعدی واریز بودجه منوط به گزارش ارائه اعتبارات و هزینه‌های فدراسیون‌ها است. با فدراسیون‌ها صحبت کردیم که به ما گزارش بدهند براساس هزینه‌کرد آنها بودجه یک دوازدهم را واریز می‌کنیم. آنها براساس گزارشی که ارسال می‌کنند اعتبار می‌گیرند.

معاون مالی و قهرمانی وزارت ورزش درباره انتقاداتی که درخصوص سفرش به بازی‌های آسیایی مطرح شده و اینکه حق ماموریت زیادی هم از این اعزام گرفته تصریح کرد: فقط دو معاون وزارت ورزش در بازی‌ها حضور داشتند که من و آقای داورزنی بودیم آنجا دیدم که وزرای ورزش تمام کشورها حضور داشتند. این موضوع روی موفقیت ورزشکاران تاثیر می‌گذاشت. من چون سابقه فعالیت زیادی در ورزش نداشتم دوست داشتم تصویر واقعی از این فضا داشته باشم. به همین دلیل در تمامی سالن‌ها و مسابقات حضور داشتم و با زی‌ها را دیدم تا هم برای ورزشکاران دلگرمی باشد و هم در خصوص نحوه مدیریت و صحبت‌هایی که فدراسیون ‌ها دارند تصویر واقعی داشته باشند.

فرامرزیان ادامه داد: حضور در بازی‌های آسیایی تجربه ارزشمندی در حوزه مالی و مدیریت منابع انسانی خواهد بود. من جزو 9 نفر مسئولی بودم که از سوی کمیته ملی المپیک رفتم و به جز هزینه‌ای که کمیته داشت حتی یک ریال و حق ماموریت نگرفتم. من آنقدر سالم و ساده زندگی می‌کنم که نیاز به دفاع نباشد. برای جام جهانی هم دیدید که فقط وزیر ورزش رفت. ما هم مجوزی از دولت نگر فتیم تا هزینه‌های اضافی نباشد. دو معاون وزارت ورزش هم به بازی‌های پاراآسیایی می‌روند.

کد خبرنگاری
374936
تهیه و تنظیم توسط:
نسیم بیاتی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11398637 | منبع: فارس | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11398637/فرامرزیان-ورزش-جزو-اقلام-پیشنهادی-دولت-برای-ارز-نیست/