سه شنبه 01 مرداد 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11399568
["مصدوم","فیفا","استقلال","موفقیت"]

دلیل شکایت یازالده مشخص شد

یازالده گومز پینتو مهاجم پرتغالی در بهمن ماه سال 96 برای شرکت در تست‌های پزشکی به تهران سفر کرد و به دلیل مصدومیت در ناحیه همسترینگ مورد تائید باشگاه قرار نگرفت اما وی بعد از این اتفاق از باشگاه استقلال به فیفا شکایت کرد.

اینکه چرا گومز خودش را محق شکایت دانسته سوالی است که افتخاری به عنوان مدیرعامل پیشین استقلال باید به این موضوع پاسخ می‌داد. وی روز گذشته در یکی از بندهای نامه‌ای که در اختیار رسانه‌ها قرار داد پیرامون یازالده گفت: «اخیرا اخباری غرض ورزانه در برخی رسانه ها در خصوص شکایت «گومز» از باشگاه منتشر شده است. این بازیکن با معرفی آقای شفر و پس از هماهنگی اولیه، با دعوت نامه ای که توسط مسئول نقل و انتقالات باشگاه تهیه و از سوی بنده امضا گردید، به ایران آمد و در همان دعوت نامه به صراحت قید شد که «شرط عقد قرارداد»، «قبولی در تست پزشکی» و «پس از مذاکره نهایی» است. او به ایران آمد و پس از رد در تست پزشکی ایفمارک و با گزارش پزشکی ارائه شده، مبنی بر مصدومیت، ایران را ترک کرد(مستندات در باشگاه موجود است). بنابراین نه تنها «شرط پذیرش در تست پزشکی» محقق نشد، بلکه «مذاکره نهایی برای عقد قرارداد» نیز صورت نگرفت و شکایت او فاقد وجاهت است و به نظر می رسد دامن زدن به موضوع به شکل غیر عادی و حتی به گونه ای جانبدارانه به نفع این بازیکن در شرایطی که فیفا به تازگی رسیدگی را آغاز کرده، با هدف تحت الشعاع قرار دادن مسایل دیگر صورت می گیرد.

این اظهارات افتخاری در حالی صورت گرفته که کاملا مشخص است مدیرعامل وقت باشگاه هیچ اطلاعاتی در مورد قوانین بین المللی ندارد. در ماده 18/4 آئئین نامه بین الملی نقل و انتقالات فیفا آمده است: اعتبار یک قرارداد منوط به موفقیت در تست‌های پزشکی و یا عدم صدور پروانه کار نیست. اگر بازیکنی در تست‌های پزشکی رد شود یا ITC یک بازیکن توسط باشگاه سابقش صادر نشود دلیل بر این نیست که قرارداد امضا شده باطل است. حتی اگر یک بازیکن یک دقیقه هم بازی نکند باشگاه موظف به پرداخت رقم قرارداد این بازیکن است.

اشتباه مدیران استقلال در این قضیه بوده است که در دعوتنامه ارسالی مفاد قرارداد و یا پاداش‌های در نظر گرفته شده برای یک بازیکن را ذکر کرده‌اند و همین اشتباه دعوتنامه را به برگه پیش قرارداد تشبیه کرده و بهانه را به دست بازیکن مصدوم پرتغالی داده که وی از باشگاه استقلال به فیفا شکایت کند.

کد خبرنگاری
163259
تهیه و تنظیم توسط:
پدرام منصوری
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11399568 | منبع: فارس | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11399568/دلیل-شکایت-یازالده-مشخص-شد/