سه شنبه 28 خرداد 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11413192
["استقلال"]
["مصدوم","استقلال","تبریز"]

چرا استقلال پول انتقال شجاعیان را نمی‌دهد؟/نصیرزاده: شاید دیگر او را نمی‌خواهند!

استقلال هنوز هزینه کامل انتقال داریوش شجاعیان را پرداخت نکرده است.

داریوش شجاعیان دو فصل پیش از تیم فوتبال گسترش فولاد سابق و ماشین‌سازی فعلی به استقلال ملحق شد و استقلالی‌ها موظف شدند با پرداخت یک‌میلیارد و 500 میلیون به این باشگاه تبریزی، رضایتنامه این هافبک را دریافت کنند اما طولی نکشید که مسئولان باشگاه استقلال در پرداخت قسط اول این بازیکن تاخیر کردند و به همین دلیل اختلافات دو باشگاه از همان اول شروع شد. در ابتدا مسئولان این باشگاه تبریزی اعتراضی به این تاخیر نکردند و بدون سروصدا غائله را ختم به خیر کردند اما بدقولی‌های استقلالی‌ها ادامه‌دار شد و درنهایت و پس از گذشت یک فصل، نصیرزاده مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی تبریز رسما اعلام کرد قصد برگرداندن شجاعیان را داریم؛ موضوعی که باعث شد تبریزی‌ها به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال شکایت کنند.

پس از شکایت مسئولان باشگاه ماشین‌سازی، باشگاه استقلال فرصت داشت تا به این خواسته تبریزی‌ها واکنش نشان دهد و رسما نامه‌ای به کمیته تعیین وضعیت بزند اما آنها اعتنایی به این موضوع نکردند و حالا ممکن است رای نهایی به ضررشان تمام شود.

چرایی تاخیر صدور حکم

بر همین اساس قرار بود کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فوتبال رای خود را براساس مستندات و عدله باشگاه ماشین‌سازی صادر کرده و اگر نصیرزاده مدارک قابل‌قبولی ارائه می‌کرد، بدون‌شک شجاعیان پس از پشت‌سر گذاشتن مصدومیت دوباره باید برای ماشین‌سازی به میدان برود. هرچند که استعفای اعضای کمیته تعیین وضعیت پرونده‌های موجود را به حالت تعلیق درآورده و شاید این موضوع در تاخیر برای صدور حکم این پرونده نیز تاثیرگذار باشد!

از سوی دیگر در این بین معلوم نیست این بی‌توجهی مسئولان باشگاه استقلال به ابلاغیه کمیته تعیین وضعیت بازیکنان عمدی یا سهوی بوده است. در این خصوص حتی شنیده می‌شود پای مدیران قبلی استقلال هم در میان است. استقلالی‌ها و مدیران جدید این باشگاه درحالی چک رضایتنامه مرتضی تبریزی را فقط با یک روز تاخیر پاس کردند که این یک بام و دوهوای آنها در قبال قضیه شجاعیان جای سوال دارد.

حالا یا پای خراب‌کردن مدیران قبلی و دستاوردهای نداشته‌شان در میان است یا اینکه مصدومیت داریوش باعث شده تا او دور از چشم بماند و دل و دماغی برای پرداختن طلبش باقی نماند.

اصل داستان چیست؟

استقلالی‌ها بابت رضایتنامه شجاعیان متعهد به پرداخت یک‌میلیارد و 500 میلیون تومان به باشگاه تبریزی شده بودند که چهار چک این باشگاه به مبلغ یک‌میلیارد و 200 میلیون پاس شده ولی چک 300 میلیونی آخر باشگاه استقلال برای اسفند 96 هنوز پاس نشده است.

نکته قابل‌توجه اینکه در قرارداد شجاعیان ذکر شده اگر هرکدام از این چک‌ها پاس نشود، تمامی مبالغ گذشته پرداختی از سوی استقلال به‌عنوان غرامت تلقی شده و با فسخ یک‌طرفه قرارداد، شجاعیان بازیکن ماشین‌سازی (گسترش فولاد سابق) خواهد بود.

در همین بین روزبه وثوق‌احمدی، رئیس مستعفی کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال نیز به رسانه‌ها گفته بود: «استقلالی‌ها به نامه کمیته تعیین وضعیت پاسخی نداده‌اند و پرونده به کمیته ارسال شده تا به‌زودی رای نهایی صادر شود.» معلوم نیست که رای به سود استقلال یا ماشین‌سازی صادر می‌شود، چون باید همه جوانب بررسی تا رای درست صادر شود.

شکایت جدید به کمیته تعیین وضعیت

باشگاه استقلال فصل قبل تعهد کرد در ازای پرداخت یک‌میلیارد و 500میلیون تومان پول رضایتنامه به باشگاه گسترش فولاد که به ماشین‌سازی تغییرنام داده است، داریوش شجاعیان را با قرارداد سه‌ساله به خدمت گرفت. با این حال در شرایطی که قرار بود پول رضایتنامه این بازیکن تا تاریخ 25 اسفند سال 96 پرداخت شود، با گذشت حدود هفت‌ ماه هنوز این اتفاق رخ نداده و چک آخر شجاعیان هنوز پاس نشده است. با این شرایط باشگاه ماشین‌سازی مجددا روز گذشته با ارسال نامه‌ای به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال، خواستار تعیین مبلغ رضایتنامه شجاعیان شد.

نصیرزاده: شاید شجاعیان را نمی‌خواهند!

هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی در گفت‌وگو با «فرهیختگان» درخصوص یک بام و دو هوای باشگاه استقلال نسبت به شجاعیان و تبریزی گفت: «واقعا دلیل این ماجرا را نمی‌دانم اما شاید شجاعیان را نمی‌خواهند که این‌گونه رفتار می‌کنند. شاید چون مصدوم بوده و برای استقلال بازی نمی‌کند و به تبع آن جلوی چشم‌شان نبوده، به این بازیکن توجه نمی‌شود!»

وی ادامه داد: «اعتراض دوباره خود را برای کمیته تعیین وضعیت ارسال کردیم. چک 300 میلیونی 25 اسفند 96 استقلال هنوز پاس نشده و در قرارداد هم هست که هرکدام از چک‌ها پاس نشود، تمامی پول‌های پرداختی را به‌عنوان غرامت برداشته و بازیکن هم باید برگردد که هنوز به این پرونده رسیدگی نشده است. این چک آخر استقلال است و چهار چک قبلی پاس شده و ما هنوز منتظر پاس شدن آن هستیم

سرنوشت استقلال در گروی یک تصمیم جدی!

در هر صورت به نظر می‌رسد باید منتظر پرونده شجاعیان ماند، اگرچه او مصدوم است و تقریبا یکی دو ماه دیگر را باید دور از میادین سپری کند، اما او فصل گذشته نشان داد که چه مهره تاثیرگذار و قابل‌اتکایی برای تیم استقلال محسوب می‌شود و درصورتی که به هر دلیلی شرایط ادامه همکاری‌اش با تیم محبوب پایتخت فراهم نشود، بدون‌شک استقلال در ادامه فصل با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهد شد!

254 41

کد خبرنگاری
455738
تهیه و تنظیم توسط:
سپیده شریعتمداری
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11413192 | منبع: روزنامه فرهیختگان | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11413192/چرا-استقلال-پول-انتقال-شجاعیان-را-نمی‌دهد-نصیرزاده-شاید-دیگر-او-را-نمی‌خواهند/