سه شنبه 28 خرداد 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11413236
["لیگ برتر"]
["لیگ برتر","استقلال","پرسپولیس","سپاهان","صنعت نفت","ذوب آهن","نفت تهران","استقلال خوزستان","خوزستان"]

امتیازآورترین گلزنان لیگ برتر فوتبال

زمانی که مهدی طارمی در فوتبال ایران بازی می‌کرد، خصوصیت ویژه او علاوه بر تعداد گل‌ها، پراکندگی گل‌هایش در پرسپولیس بود. یعنی به جای اینکه در برد ۶-۰ تیمش ۴ گل بزند، در ۴ مسابقه مختلف یک گل می‌زد و در همه آن‌ها پرسپولیس را برنده می‌کرد. بعد از جدایی طارمی، این وظیفه به علیپور منتقل شد اما این فصل، رقابت بر سر امتیاز آورترین بازیکنان لیگ برتر مدعیان بیشتری دارد. بازیکنانی که اگر گل‌های‌شان در یک مسابقه را از نتیجه نهایی برداریم، تیم‌شان امتیازات زیادی را از دست می‌دهد و موثرترین نقش را، در کسب امتیاز داشته‌اند.

صدرنشینان جدول امتیازآورترین بازیکنان لیگ، دو بازیکن پدیده هستند و رقیب آن‌ها علی علیپور از پرسپولیس است. نکته جالب این جدول، نبود ساسان انصاری است. انصاری این فصل، فقط در بازی‌هایی گل زده که اگر نبود هم سپاهان با گل دیگر بازیکنان، برنده مسابقه می‌شد.

امین قاسمی‌نژاد – پدیده – ۶ امتیاز

ستاره غافلگیر کننده پدیده، این فصل ۶ امتیاز برای تیمش گرفته است. قاسمی‌نژاد این فصل فقط ۳ گل زده اما همه آن‌ها، مساوی‌های پدیده را تبدیل به برد کرده‌اند. قاسمی‌نژاد مقابل استقلال خوزستان، صنعت نفت و پیکان گل‌هایی برای پدیده زد که اگر نبود، پدیده این بازی‌ها را با برد تمام نمی‌کرد.

علی علیپور – پرسپولیس – ۵ امتیاز

این فصل کمتر از همیشه گل زده اما گل‌هایش، بردهای مهمی به پرسپولیس هدیه داده است. هفته اول از روی نقطه پنالتی، تک گل پرسپولیس به پدیده را زد. پنالتی‌هایی که یک زمان کابوس پرسپولیس محسوب می‌شدند. بازی با صنعت نفت، با گلش پرسپولیس را از باخت نجات داد و مقابل نساجی، زننده گل اول پرسپولیس بود. هنوز هم بجز قاسمی‌نژاد، کسی به اندازه او با گل‌هایش روی نتیجه پایانی مسابقه تاثیرگذار نبوده است.

یونس شاکری – پدیده – ۵ امتیاز

منجی دقایق پایانی تیم یحیی، از هفته دوم تعویض طلایی این تیم بود. شاکری مقابل استقلال خوزستان گل برتری پدیده را زد و همین کار را مقابل ذوب آهن تکرار کرد. بازی با پارس، گل شاکری یک امتیاز برای تیم یحیی داشت. اگر گل‌هایی که شاکری زده و ساخته را از بازی‌های پدیده حذف کنیم، ‌ آن‌ها ۵ امتیاز کمتر می‌گیرند.

عیسی آل کثیر – پیکان – ۵ امتیاز

فصل پیش، نفت تهران را در هفته‌های ابتدایی نجات می‌داد و این فصل همین نقش را در پیکان دارد. آل کثیر که سه هفته اول گل نزده بود، اوج گیری فوق العاده‌ای داشت. تک گل پیکان به استقلال خوزستان و سپیدرود، توسط او زده شد. پیکان یک امتیاز بازی با ماشین سازی را هم مدیون آل کثیر است.

آنتونی استوکس – تراکتورسازی – ۴ امتیاز

بر خلاف جدول گلزنان، رتبه خوبی در جدول امتیازگیری ندارد. او مقابل استقلال خوزستان، با پوکری که کرد صدرنشین جدول گلزنان شد اما زننده گل اول بازی نبود و اگر در این مسابقه حضور نداشت هم امتیازی جابجا نمی‌شد. بر خلاف بازی با استقلال خوزستان، سه گل دیگر استوکس نقش مهمی در نتایج تراکتورسازی داشتند. تراکتوری‌ها تک امتیاز بازی با نساجی و سپاهان را از گل‌های او دارند و بازی با ماشین سازی هم استوکس، گل اول تیمش را در برتری خفیف و با اختلاف یک گل مقابل ماشین سازی زد.

ادی هرناندز – ذوب آهن – ۴ امتیاز

با وجود نیمکت نشینی، هنوز ستاره ذوبی‌ها محسوب می‌شود. هرناندز هفته اول با گلش، ذوب آهن را در قائمشهر پیروز کرد و هفته دوم، یکی از گل‌های تیمش در تساوی با استقلال را زد. بعد از چند هفته بد و ناکام، هفته گذشته و مقابل صنعت نفت، گل اول ذوب آهن را زد و تیمش را به بازی برگرداند تا یک امتیاز از این مسابقه بگیرند.

کد خبرنگاری
493126
تهیه و تنظیم توسط:
شاهین فرحبخش
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11413236 | منبع: وب سایت برنامه نود | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11413236/امتیازآورترین-گلزنان-لیگ-برتر-فوتبال/