دو شنبه 30 اردیبهشت 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11430163
["مشهد"]

پلمب کافه کتاب آفتاب در مشهد

به گزارش مشرق، روز گذشته، کافه کتاب آفتاب که متعلق به موسسه نشر سپیده‌باوران به شمار می‌رود و یکی از قدیمی‌ترین و پر طرفدار ترین پاتوق‌های فرهنگی انقلاب اسلامی در شهر مشهد به شمار می‌رود از سوی پلیس امنیت و اماکن پلمب شد.

پیگیری خبرنگار ما در این زمینه حاکی از آن است که کنارهم قراردادشتن و به کتابفروشی این موسسه و کافه کتاب آفتاب در منطقه چهارراه دانشگاه در شهر مشهد پیش از این نیز مورد توجه محافل صنفی و انتظامی در شهر مشهد بوده است که مراحل قانونی مورد نیاز برای رفع این مساله در دست اقدام بوده است. روز گذشته نیز با وجود اعلام گردانندگان این مجموعه به ماموران انتظامی مبنی بر اینکه مراحل قانونی در دست اجراست، این مجموعه پلمب می‌شود.

در حال حاضر این پاتوق فرهنگی پس از پلمب از فعالیت بازمانده اما بخش کتابفروشی آن کماکان مشغول فعالیت است.

در همین زمینه چندی پیش درباره برخی از مراکز مشهور به کافه‌کتاب در شهر تهران نیز مشکلاتی به وجود آمد و پلیس اماکن به دلیل آنچه غیرقانونی بودن فعالیت کافه در محل کتابفروشی و نیاز به اخذ مجوز مجدد در این زمینه بود از فعالیت آنها جلوگیری به عمل آورد. در این زمینه با همکاری اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با مجمع امور صنفی مشکل فعالیت این مراکز در تهران حل شد اما در شهرهای دیگر از جمله مشهد مقدس این قانون به تصویب و اجرا نرسیده است.

کافه کتاب آفتاب در هشت سال گذشته پس از تاسیس یکی از مهمترین پاتوق‌های فرهنگی شهر مشهد و محل رفت و آمد بسیاری از اهالی فرهنگ و قلم انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

کد خبرنگاری
163500
تهیه و تنظیم توسط:
آیدین میرزایی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11430163 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11430163/پلمب-کافه-کتاب-آفتاب-در-مشهد/