دو شنبه 30 اردیبهشت 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11430349
["کهگیلویه و بویراحمد","طلاق"]

زمان گفت‌وگو در خانواده‌ها از ۲ ساعت به ۲۰ دقیقه رسید

معصومه ابتکار عصر امروز در نشست گفت و گوی ملی خانواده و بین نسلی در سالن استانداری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در آخرین تحقیقات انجام شده زمان گفت و گو در خانواده‌های ایرانی از ۲ در ۱۰ سال پیش به ۲۰ دقیقه رسیده است.

وی با بیان اینکه کیفیت گفت و گو نیز پایین آمد به گونه‌ای که حرف همدیگر را نمی‌فهمند، عنوان کرد: شاید دلیل کاهش گفت و گو در خانواده‌ها گرفتاری‌های زن و مرد باشد.

ابتکار ابراز کرد: اختلال ارتباطی به یکی از مهمترین مشکلات خانواده‌ها در کشور تبدیل شده به گونه‌ای که طلاق عاطفی و عدم گفت و گو بین اعضای خانواده را به همراه دارد و البته در بسیاری از نقاط دنیا عدم مفاهمه، سوء تفاهم، خشونت به دلیل سوء تفاهم و لکنت زبان به عنوان مشکلات آسیب زننده به خانواده مطرح است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه برخی کارشناسان معتقدند اختلال ارتباطی در خانواده‌ها به دلیل رشد فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و در مجموع تلفن همراه بوده است، ادامه داد: شیکه‌های اجتماعی سبب ایجاد فاصله و از هم گسیختگی خانواده‌ها شده است.

ابتکار با بیان اینکه احزاب تنها کارکرد سیاسی ندارند و باید به مسائل اجتماعی نیز ورود کنند، خاطرنشان کرد: بنا داریم با کمک نهادهای مدنی از جمله انجمن جامعه شناسی ایران، مشکلات اختلال ارتباطی خانواده‌ها را کاهش دهیم.

کد خبرنگاری
374936
تهیه و تنظیم توسط:
نسیم بیاتی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11430349 | منبع: تسنیم | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11430349/زمان-گفت‌وگو-در-خانواده‌ها-از-۲-ساعت-به-۲۰-دقیقه-رسید/