دو شنبه 30 اردیبهشت 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11430485

آمبولانس‌ها، «شانزلیزه» را مسدود کردند

شمار زیادی از رانندگان معترض آمبولانس که از صبح دوشنبه شماری از جاده‌های منتهی به پاریس را مسدود کرده بودند، بامداد سه‌شنبه با پارک خودروهای خود در خیابان «شانزلیزه» پاریس، عبور و مرور در این منطقه را متوقف کردند.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد ده‌ها دستگاه آمبولانس و خودروی امداد وسط خیابان شانزلیزه پارک شده است. تعدادی از این خودروها نیز به آتش کشیده شده است.

اعتراض این رانندگان، بخشی از جنبش موسوم به «جلیقه زردها» است که از سه هفته پیش و در واکنش به افزایش قیمت سوخت در این کشور به راه افتاد. در روزهای گذشته با گسترش موج اعتراض در فرانسه و سرایت اعتراضات به شهرهای کوچکتر، برخورد نیروهای پلیس این کشور هم خشونت‌آمیزتر شده و همین امر بر شدت ناآرامی در این کشور افزوده است.

دوشنبه شب معترضین فعالیت بازار «رانژیس» پاریس را هم که بزرگترین مرکز عمده‌فروشی مواد غذایی در جهان است و نقش مهمی در چرخه غذایی فرانسه و اروپا دارد، متوقف کردند.

«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه از همان ماه‌های نخست حضورش در کاخ الیزه اصلاحاتی را در دستور کار قرار داده که به گفته وی برای آینده اقتصاد و محیط زیست فرانسه ضروری است. افزایش قیمت سوخت و کاهش سطح دستمزد از جمله نتایج این اصلاحات است. این موارد در کنار تصمیم ماکرون برای کاهش درصد مالیات دریافتی از ثروتمندان، موجب شده تا ماکرون بر اساس نظرسنجی‌ها به نامحبوب‌ترین رئیس‌جمهور چند دهه اخیر فرانسه بدل شود.

در جریان اعتراضات هفته‌های گذشته در فرانسه دستکم 4 نفر جان خود را از دست داده‌اند و صدها نفر زخمی و بازداشت شده‌اند. هرچند رسانه‌های فرانسوی و اروپایی اعتراضات معیشتی در فرانسه را به شکل یک آشوب به تصویر کشیده‌اند، اما به نوشته پایگاه «بلومبرگ»، یک نظرسنجی صورت‌گرفته در فرانسه نشان می‌دهد سه چهارم مردم فرانسه از جنبش جلیقه زردها حمایت می‌کنند.

کد خبرنگاری
163500
تهیه و تنظیم توسط:
آیدین میرزایی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11430485 | منبع: فارس | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11430485/آمبولانس‌ها-شانزلیزه-را-مسدود-کردند/