جمعه 03 خرداد 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11430487

اعتراضات اخیر پاریس چقدر هزینه داشت؟

به نقل از خبرگزاری آناتولی، رسانه های خبری فرانسه اعلام کردند که خسارات ناشی از اعتراضات خشونت آمیز اخیر در شهر پاریس که توسط " جلیقه زردها" برپا شده است، به 3 تا 4 میلیون یورو رسیده است. این اعتراضات در مخالفت با افزایش قیمت سوخت بوده است.

بر اساس این گزارش، "آنی هیدالگو" شهردار پاریس به تلویزیون فرانس 3 گفته است که هزینه های ناشی از آشوب های اخیر در پایتخت فرانسه به 3 تا 4 میلیون یورو بالغ گردیده است.

این اعتراضات در شهرهای مختلف فرانسه برپا شده و تظاهرات کنندگان نسبت به سیاست های اقتصادی دولت ماکرون مخالفت کرده اند. در اعتراضات اخیر فرانسه حداقل 2 نفر کشته و 1043 نفر دیگر زخمی شدند که 222 نفر آنها نیروهای امنیتی بوده اند. پلیس فرانسه بیش از 1424 نفر را نیز بازداشت کرده است.

تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد که 84 درصد فرانسوی ها که اکثر آنها از طبقه متوسط هستند، از این اعتراضات حمایت می کنند.

قیمت سوخت در فرانسه از سال گذشته تاکنون 20 درصد رشد داشته است.

پاریس طی روزهای اخیر شاهد بدترین ناآرامی ها از سال 1968 میلادی بوده است. تظاهرات کنندگان و معترضان اقدام به آتش زدن ده ها دستگاه خودرو کرده اند و تعداد زیادی از فروشگاه ها غارت شده و به خانه ها و فروشگاه های لوکس خسارات زیادی وارد شده است.

اواخر سال 2017 میلادی بود که قانونی برای افزایش مالیات بر سوخت تصویب شد تا از این راه رانندگان برای استفاده از خودروهایی که مصرف بهینه مصرف انرژی دارند، تشویق شوند ولی افزایش چشمگیر قیمت نفت در ماه اکتبر فشار زیادی را بر بودجه خانوارهای فرانسوی وارد کرده است.

کد خبرنگاری
374936
تهیه و تنظیم توسط:
نسیم بیاتی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11430487 | منبع: تسنیم | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11430487/اعتراضات-اخیر-پاریس-چقدر-هزینه-داشت/