دو شنبه 30 اردیبهشت 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11431168
["قتل"]
["جنایت","جسد","قتل"]

قتل پدر با ضربات چکش

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از کشف جنایت خانوادگی‌ای خبر داد که طی آن فرزند مقتول، جسد پدرش را به آتش کشید تا مانع از کشف واقعیت شود.

به نقل از آرمان، سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی اظهار کرد: ساعت ۲ بامداد دوازدهم آذرماه ۱۳۹۷ وقوع یک آتش‌سوزی در طبقه دوم یک خانه ویلایی به کلانتری ۱۲۳ نیاوران اعلام شد. با پایان عملیات اطفای حریق، در بررسی محل آتش‌سوزی بقایای جسد سوخته شده‌ای روی مبلمان داخل خانه کشف شد که بلافاصله موضوع به اداره دهم و تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد. با انتقال بقایای جسد به پزشکی قانونی و اعلام نظریه پزشکی قانون مبنی بر وجود آثار شکستگی در ناحیه پشت‌سر به‌علت اصابت جسم‌سخت، پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمـد» تشکیل و تحقیقات جهت کشف جنایت در دستور کار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. با آغاز تحقیقات، کارآگاهان اداره دهم ضمن شناسایی هویت مقتول(۶۰ ساله) اطلاع پیدا کردند که همسر مقتول در حال حاضر در مسافرت خارج از کشور است و مقتول به‌همراه پسر ۱۹ ساله‌اش به‌نام «وحید» در خانه زندگی می‌کرده، اما از زمان وقوع آتش‌سوزی پسر مقتول هیچ مراجعتی به خانه و یا پلیس نداشته است؛ در ادامه‌ تحقیقات میدانی، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که مقتول و پسرش با یکدیگر اختلاف داشته و بار‌ها با یکدیگر با هم درگیر شده‌اند.

با توجه به جمع‌بندی اطلاعات به‌دست آمده از محل جنایت و...، احتمال وقوع جنایت خانوادگی قوت پیدا کرد و در ادامه، تحقیقات پلیسی جهت دستگیری «وحید» (پسر مقتول) در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت؛ در ادامه تحقیقات جهت دستگیری «وحید» کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی از زمان وقوع آتش‌سوزی چندین بار در محدوده‌ محل جنایت مشاهده شده، اما به محل جنایت مراجعتی نداشته است لذا محل رویت و تردد «وحید» به‌صورت نامحسوس تحت کنترل کارآگاهان قرار گرفت تا سرانجام بعدازظهر سیزدهم آذرماه ۱۳۹۷، «وحید» در نزدیکی محل جنایت شناسایی، دستگیر و به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد. پسر مقتول پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی صراحتا به ارتکاب جنایت و آتش‌زدن جسد پدرش اعتراف کرد؛ «وحید» که به مصرف شیشه اعتیاد دارد در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: من و پدرم همیشه با یکدیگر جر و بحث داشتیم؛ پدرم همیشه به‌دلایل مختلف به من ایراد می‌گرفت.

آن شب (شب جنایت) من از ایراد گرفتن‌های پدرم به شدت عصبانی شده بودم؛ با بالا گرفتن جر و بحث، برای لحظه‌ای از طبقه دوم خانه به پایین آمده و پس از دقایقی مجدد به طبقه بالا برگشتم، اما این‌بار یک چکش در دستم بود؛ پدرم روی مبل نشسته و در حال تماشای تلویزیون بود و متوجه آمدن من به داخل خانه نشد؛ از پشت‌سر به او نزدیک شده و با چکش چندین ضربه به پشت سرش وارد کردم؛ پدرم روی زمین افتاد و خون تمام خانه را برداشت؛ پدرم دیگر نفس نمی‌کشید. به سرعت از خانه خارج شدم؛ به پمپ بنزین رفته و یک گالن بنزین خریداری کردم؛ به خانه برگشتم و جنازه پدرم را آغشته به بنزین کردم؛ بقیه بنزین را نیز روی وسایل خانه پاشیدم. با یک فندک طبقه دوم خانه را به آتش کشیده و به سرعت، قبل از بالا گرفتن شعله‌های آتش از خانه خارج شدم. سرهنگ کارآگاه عل ولی‌پور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کد خبرنگاری
493126
تهیه و تنظیم توسط:
شاهین فرحبخش
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11431168 | منبع: سلامت نیوز | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11431168/قتل-پدر-با-ضربات-چکش/