پنج شنبه 29 مهر 1400
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11431696
["تبریز"]

پزشکیان: همه دوستانم آمریکا هستند

مسعود پزشکیان در همایش دانشجو و دغدغه‌ ایران که در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه ما هنوز نتوانسته‌ایم عدالت را پیاده کنیم و خیلی جاها برخلاف عدالت رفتار کرده ایم، اظهار داشت: اگر عدالت را اجرا می کردیم، رشد شهرها نامتوازن نمی شد که بخشی از آن فقیر و بخشی برخوردار باشد که باید همه شهرها متوازن رشد می‌کردند.

وی رفتار در قدرت را بر خلاف عدالت دانست و افزود: عدالت این نیست که وقتی روی کار آمدیم، جناح خود را بالا بکشیم، عدالت ترک و کرد، موقعیت و پست نمی‌شناسد؛ با همه مردم باید با عدالت برخورد شود لذا باید عدالت را پیاده کنیم که هنوز توفیق نیافته ایم.

در اواسط سخنان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که تعدادی از دانشجویان به شعار دادن پرداختند، پزشکیان با اشاره به اینکه متاسفانه جوی در دانشگاه ایجاد شده که با داد و فریاد حرفشان را بزنند، گفت: منطقی که فریاد می زند منطق نیست، من دیدگاه خودم را مطرح کردم، اگر اعتراضی دارید، سخنان من را نقد کنید، در این دانشگاه با جوی که ایجاد شده حتی نمی شود حرف از کرسی آزاداندیشی زد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به شعارهای تعدادی از دانشجویان، با تاکید بر اینکه اگر کسی ادعای مردمی بودن دارد، بنده هستم چراکه همه دوستانم آمریکا هستند ولی من در ایران ماندم و خدمت می کنم. بعد از چهل سال طبابت نه سهامی دارم و نه پولی از کسی گرفته ام و نه فرزندانم را خارج نفرستاده‌ام، بنده متهم هستم که با پزشکان مشکل دارم چون هنوز هم معتقدم نباید این همه پول به آنها داد. دانشجویانی که شعار می دهند اگر مرد هستند وقتی در جای من قرار گرفتید، جوری زندگی کنید که من زندگی کرده ام، ساده زندگی کنید و اجازه دهید فرزندان‌تان مثل عروس بنده در زیرزمین زندگی کنند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس در ادامه با بیان اینکه بنده هیچگاه از مردم فرار نکرده‌ام و در همان صفی می‌ایستم که شهروندان ایستاده‌اند، ابراز داشت: من به عنوان نایب رییس مجلس از پاویون فرودگاه رفت و آمد نمی کنم و از همان جایی می روم که مردم عادی عبور می کنند و به این کارم افتخار می کنم.

در پایان این جدل دو طرفه دانشجویان با پزشکیان، وی تعدادی از دانشجویان شعار دهنده را به بسیج منصب کرد و گفت: اگر بسیجی‌ها شمایید من برای بسیج متاسفم!

پس از بیان این سخنان، پزشکیان سخنان خود را ناتمام رها کرد و با بیان اینکه «من بیکار نیستم»، از تالار وحدت خارج شد و بدون پاسخ به سوالات دانشجویان، دانشگاه تبریز را ترک کرد و به برنامه بعدی خود در دانشگاه علوم پزشکی تبریز رفت تا در فضایی آرام تر به سوالات دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی که زمانی خودش رئیس این دانشگاه بود بپردازد.

کد خبرنگاری
163259
تهیه و تنظیم توسط:
پدرام منصوری
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11431696 | منبع: تسنیم | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11431696/پزشکیان-همه-دوستانم-آمریکا-هستند/